Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 czerwiec 2017

Tylko do 2 września samorządowcy mają czas na zmianę nazw ulic, które nawiązują do systemu totalitarnego – w naszym regionie znajdziemy zaś wiele nazw propagujących symbole komunizmu. Jeżeli tego nie uczynią, wówczas ulice zmieni wojewoda po konsultacji z IPN. Zważając na to, że wkrótce rozpoczną się wakacje, to samorządowcy mają już niewiele czasu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj informowaliśmy, iż do skrzynek mieszkańców Starego Miasta w Inowrocławiu trafiły listy, w których prezydent Ryszard Brejza z uznaniem ocenia działalność ubiegającej się o mandat radnej Lidii Stolarskiej. Jej kontrkandydaci oczekują wyjaśnień – jedni uważają, że samorząd niezgodnie z prawem angażuje się w kampanie wyborczą, inny rozważa, że być może ktoś sfałszował dokument urzędowy z podpisem prezydenta.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 06 czerwiec 2017 12:50

Belma podpisała kolejny milionowy kontrakt

W obecności sekretarza stanu w MON Bartosza Kownackiego w bydgoskich zakładach Belma podpisano kontrakt z 2 Regionalną Bazą Logistyczną na naprawę zapalników nie kontaktowych. Zamówienie ma wartość 6 mln zł, mamy zatem do czynienia z kolejnym dużym kontraktem w tym roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wbrew opiniom, które były również podsycane przez część lokalnych mediów, Bydgoszcz nie ma problemów z tolerancją i otwartością na obcokrajowców oraz przedstawicieli innych religii. Fundacja im. Roberta Schumana od wielu lat promująca integrację europejską opublikowała ranking bezpieczeństwa i otwartości polskich miast, w którym Bydgoszcz uplasowała się dość wysoko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Coraz bliżej tegorocznej edycji Steru na Bydgoszcz, wielkiego święta wodniaków, do których zaliczają się również kajakarze. W tym roku po raz drugi odbędzie się przy okazji tego wydarzenia Bydgoska Masa Kajakowa – inicjatywa mająca na celu zrzeszenie bydgoskich, ale nie tylko, miłośników tej formy korzystania z wody.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu