Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 czerwiec 2017
wtorek, 06 czerwiec 2017 00:48

W tym roku więcej pociągów na Hel

W czerwcu 2016 roku Arriva uruchomiła wakacyjny pociąg na Hel, który zdaniem tego przewoźnika okazał się wielkim sukcesem. Na tegoroczny sezon turystyczny trasę tę przejmie narodowy przewoźnik PKP Intercity. W niektóre dni z Bydgoszczy wyjadą aż dwa bezpośrednie pociągi na Półwysep Helski.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 05 czerwiec 2017 23:40

Zawiszak obrońcą roku Ekstraklasy

W poniedziałek w Warszawie odbyła się Gala Ekstraklasy, w trakcie której wybrano najlepszych piłkarzy zakończonego sezonu. Wśród wyróżnionych znalazł się Maciej Dąbrowski, który z sentymentem wraca do lat spędzonych w Zawiszy.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 05 czerwiec 2017 18:25

Czy faktycznie ProNatura odnotowuje zysk?

W piątek poseł Paweł Skutecki zarzucił miejskiej spółce ProNatura okradanie mieszkańców. Zdaniem parlamentarzysty – jeżeli spółka ta odnosi zysk, to nie ma potrzeby podnoszenia opłat dla mieszkańców za gospodarkę odpadami. Sprawdzamy, czy faktycznie tak jest.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zakończyły się negocjacje dotyczące zmian w Kontrakcie Terytorialnym dla województwa kujawsko-pomorskiego. Ostatecznie udało się podtrzymać zapisy dotyczące potrzeby modernizacji linii kolejowej nr 27 z Torunia do Nasielska (na odcinku Toruń – Lipno). To zadanie w hierarchii znajduje się wyżej niż chociażby potrzeby południowej części powiatu nakielskiego.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 05 czerwiec 2017 10:43

Prezydent po cichu wspiera byłą radną?

W niedzielę odbywać będą się w Inowrocławiu wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Inowrocławiu – w okręgu obejmującym Stare Miasto. Tymczasem mieszkańcy tej dzielnicy otrzymują od prezydenta Ryszarda Brejzy pismo, w którym z uznaniem odnosi się on do działalności jednej z kandydatek. Nie podoba się to pozostałym kandydatom, którzy zarzucają angażowanie do kampanii publicznych środków.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 05 czerwiec 2017 10:33

Rowerzyści skarżą się gęsie odchody

Problem występuje w gminie Kruszwica. Żerujące na Gople gęsi zanieczyszczają swoimi odchodami ścieżki rowerowe co nie podoba się mieszkańcom i uczestnikom traktów rowerowych. Okazuje się jednak, że gęsi tak po prostu nie można przegonić.

Opublikowano w Kruszwica
poniedziałek, 05 czerwiec 2017 10:24

Opera przygotowuje się do remontu drzwi wejściowych

Nie jest to być spektakularna inwestycja jak rozbudowa Opery Nova o kolejny krąg o której się spekuluje. Wydatek jednak ponad 30 tys. zł sprawia, iż jest to inwestycja warta odnotowania. W tym roku planuje się przeprowadzić gruntowny remont obrotowych drzwi wejściowych w bydgoskiej operze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu