Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 czerwiec 2017

Radnemu Stefanowi Pastuszewskiemu postawiono zarzuty, iż jeździł samochodem pomimo cofnięcia mu uprawnień. Dochodzenie w jego sprawie prowadziła prokuratura, radny wyraził jednak skruchę i jest wniosek o warunkowe umorzenie sprawy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 29 czerwiec 2017 00:22

Prezes lotniska otrzymał absolutorium

Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski wraz z Radą Nadzorczą otrzymali od udziałowców – w tym większościowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – absolutorium za rok 2016. Jest to wyraz pozytywnej oceny działalności w roku ubiegłym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do ciekawego transferu doszło wewnątrz Zjednoczonej Prawicy – wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Adama Banaszak znalazł swoje w partii Polska Razem Jarosława Gowina. Banaszak jest jedynym inowrocławskim reprezentantem obozu Zjednoczonej Prawicy w samorządzie wojewódzkim.

Opublikowano w Inowrocław

Bardzo duże opóźnienia czekały podróżnych w środowy wieczór, którzy udawali się pociągiem z naszego regionu do Poznania. Przyczyną całego zamieszania okazała się informacja, iż w pociągu relacji Warszawa – Berlin może znajdować się bomba. Pociąg został zatrzymany w Mogilnie w celu przeprowadzenia przeszukania przez pirotechników.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 28 czerwiec 2017 20:39

28 czerwca 1919 to data niedoceniona

Dzisiaj przypada dokładnie 98-rocznica podpisania pod Paryżem Traktatu Wersalskiego, dokumentu na mocy którego Bydgoszcz kilka miesięcy później stała się ponownie polskim miastem. Dla uczczenia tej daty pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego odbyły się dzisiaj uroczystości zorganizowane przez radnego wojewódzkiego Michała Krzemkowskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem ministra zdrowia wprowadzenie tzw. sieci szpitali ma przynieść istotne korzyści dla pacjentów, głównie związanymi ze zwiększeniem jakości publicznej opieki. Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz z dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ zaprezentowali założenia tej reformy na terenie naszego województwa.

Opublikowano w Regionalne

Świadectwa w bydgoskich szkołach zostały rozdane w ubiegłym tygodniu. Okazuje się jednak, iż część absolwentów gimnazjów otrzymała nieważne dokumenty. Przyczyną tego jest mały szczegół.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę w Filharmonii Narodowej w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia XI Edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Powodem do dumy mogą być nagrody, które przypadły Operze Nova w Bydgoszczy. Była to jedyna w Polsce impreza podsumowująca działalność teatrów muzycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu