Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 27 czerwiec 2017

W trakcie VIII Kongresu Regionów we Wrocławiu rozstrzygnięto ranking magazyny ,,Forbes” - Miast Przyjaznych dla Biznesu. Pozycja Bydgoszczy w tym rankingu powodem do dumy być jednak nie może.

Opublikowano w Bydgoszcz

Osobistego przyjrzenia się szefowej rządu sytuacji Inowrocławskich Kopalni Soli Solino oczekuje lider toruńsko-włocławskiej Solidarności oraz Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki. W piśmie skierowanym do Beaty Szydło Jacek Żurawski i Kazimierz Gralcarek wyrażają niepokój o bezpieczeństwo strategicznych dla Polski magazynów paliw płynnych na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 27 czerwiec 2017 18:16

Policja: UEFA Euro U21 było bezpieczne

Dzisiaj w ramach organizowanego w Polsce piłkarskiego turnieju UEFA Euro U21 rozpoczynają się półfinały. W Bydgoszczy impreza ta zakończyła się już jednak w ubiegłym tygodniu. Zdaniem policjantów przebiegała bardzo spokojnie. Nie odnotowano istotniejszych incydentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

28 czerwca 1919 roku pod Paryżem podpisano dokument, który zdecydował o tym, że Bydgoszcz ponownie stała się polskim miastem. Zachęcamy do udziału w jutrzejszych uroczystościach, które rozpoczną się pod posągiem Ignacego Jana Paderewskiego przy Filharmonii Pomorskiej – jednego z sygnatariuszy Traktatu Wersalskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z deklaracji przewodniczących komisji sejmowych wynika, że projekt obywatelski ustawy dotyczący utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy zostanie rozpatrzony już w lipcu. Rozmawiamy o inicjatywie powstania tego uniwersytetu i budowy silnej, dużej uczelni bydgoskiej z radnym wojewódzkim prof. Maciejem Świątkowski.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 27 czerwiec 2017 10:10

Brejza uzyskał absolutorium

Udzielenie lub nieudzielenie absolutorium włodarzowi jest podstawowym narzędziem kontroli jakim dysponują radni. Wczoraj Rada Miejska zdecydowaną większością głosów udzieliła go prezydentowi Ryszardowi Brejzie, który chwalił się uzyskaniem w 2016 roku dodatniego bilansu budżetowego.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu