Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 26 czerwiec 2017
wtorek, 27 czerwiec 2017 00:30

Rzeka nieporozumienia

Rzeka Muzyki może okazać się jednym z ciekawszych wydarzeń w Bydgoszczy tego lata. W tle toczy się jednak spór, w którym urzędniczce zarzuca się kradzież patentu na koncerty. Obecnie prokuratura bada czy nie doszło do przestępstwa.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 czerwiec 2017 19:10

Marszałek czuje się marginalizowany przez rząd

W trakcie dzisiejszej sesji marszałek Piotr Całbecki wyraził ubolewanie, iż rząd w sposób szczególny uwziął się na samorządy wojewódzkie i podejmuje działania osłabiające kompetencje marszałków. Z tymi zarzutami nie zgadza się bydgoski radny Michał Krzemkowski.

Opublikowano w Regionalne

Radny Roman Jasiakiewicz oczekiwał na dzisiejszej sesji sejmiku wyjaśnień, czy wypowiedzi medialne pełnomocnika marszałka ds. dróg wodnych Stanisława Wrońskiego są oficjalnym stanowiskiem Zarządu Województwa. Marszałek Piotr Całbecki nie odciął się od tych wypowiedzi, co w praktyce pokazuje, iż pomiędzy bydgoskimi samorządowcami oraz władzami województwa kwestia węzła multimodalnego jest tematem coraz bardziej gorącego sporu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku zakończy się umowa z firmą BikeU na obsługę Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Urząd Miasta ogłasza przetarg na lata 2018-2020, z jednoczesnym założeniem rozbudowy systemu. W przyszłym sezonie Bydgoski Rower Aglomeracyjny zakłada się, że będzie rozbudowany o stacje w Fordonie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 26 czerwiec 2017 10:35

PiS odpuścił wybory

W dniu 16 lipca odbędą się wybory uzupełniajace do Rady Miejskiej Inowroclawia na Mątwach, w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Jarosława Kopcia. PKW zatwierdziła ostatetczną listę kandydatów. Niespodzianką może być nie zarejestrowanie żadnego kandydata przez Prawo i Sprawiedliwość.
Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu