Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 czerwiec 2017
sobota, 24 czerwiec 2017 00:30

Droga wodna E70 może omijać Bydgoszcz

Łącząca Antwerpię w Belgii z Kłajpedą na Litwie droga wodna E70 kojarzymy dzisiaj bezpośrednio dzisiaj z Kanałem Bydgoskim. Przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nie wykluczają jednak, że w przyszłości droga wodna E70 mogłaby zmienić swój przebieg z ominięciem Bydgoszczy i Nakła nad Notecią.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał w tym tygodniu decyzję ZRID na realizację kujawsko-pomorskiego odcinka nr 1 drogi ekspresowej S-5: Węzeł Nowe Marzy (z autostradą A1) – Dworzysko. Odcinek ten liczyć będzie 23,3 km.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj ostatni dzień szkoły – właściwie symboliczny, bowiem po uroczystym rozdaniu świadectw można było rozpocząć już wakacje. Inowrocławska młodzież postanowiła wakacje zainaugurować w sposób nietypowy na Starym Rynku.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 23 czerwiec 2017 14:56

Polonia dla hospicjum

W sobotę na Stadionie Polonii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się Rodzinny Piknik Biegowy, którego głównym celem jest pomoc najmłodszym podopiecznym NZOZ Dom Sue Ryder w Bydgoszczy. Inicjatywę wsparł Prezydent RP Andrzej Duda oraz były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 23 czerwiec 2017 08:25

Do Mistrzostw Europy już ostatnia prosta

W dniach 13-16 lipca Bydgoszcz będzie gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy do lat 23. Zostały zatem praktycznie trzy tygodnie – komitet organizacyjny mistrzostw planuje w najbliższym czasie prowadzić jeszcze bardziej intensywną promocję imprezy, aby przez te kilka dni Bydgoszcz żyła w sposób widoczny lekką atletyką.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu