Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 czerwiec 2017

Serwis społecznościowy Twitter stał się popularnym miejscem wirtualnych potyczek pomiędzy realnymi politykami. Do takowej doszło pomiędzy wicemarszałkiem Sejmu RP Stanisławem Tyszką z Kukiz 15 i bydgoskim posłem Piotrem Królem z PiS-u.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 23 czerwiec 2017 00:09

Od poniedziałku wakacyjne rozkłady jazdy

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej od poniedziałku 26 czerwca wprowadzi wakacyjne rozkłady jazdy dla bydgoskiej komunikacji miejskiej. Przygotować musimy się na mniejszą liczbę kursów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj nad Bałtykiem doszło do spięcia pomiędzy polskimi myśliwcami F-16 i rosyjskimi Su-27 oraz samolotem Tu-154, którym podróżował minister obrony narodowej Federacji Rosyjskiej Siergiej Szogu. Okazuje się, że incydenty nad Bałtykiem są zjawiskiem dość powszechnym.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 22 czerwiec 2017 18:57

Trwa plebiscyt na najciekawszą bramkę Zawiszy

Piątek jest ostatnim dniem, w którym wybieramy najlepszą bramkę z zestawienia I w ramach I etapu plebiscytu na najciekawszą bramkę Zawiszy w rundzie wiosennej. Czytelników, którzy nie oddali swojego głosu zachęcamy do głosowania. Każdy może oddać dwa głosy.

Opublikowano w Sport
czwartek, 22 czerwiec 2017 18:51

Kolejny konkurs – kolejne laury

Kiedy to w miniony weekend rodacy chętnie pakowali na tyły swoich maszyn parawany, termosy z napojami chłodzącymi oraz wszelkie inne gadżety przydatne nad polskim morzem, nakielskie chóry zmierzyły się w III Bałtyckim Konkursie Chórów Pomerania Cantat.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Zastępca Sekretarza Generalnego NATO Rose Gottemoeller przygląda się w Bydgoszczy corocznym ćwiczeniom CWIX, które odbywają się w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO. CWIX ma na celu budowanie jeszcze lepszej współpracy pomiędzy poszczególnymi państwami, która to z kolei jest kluczowa w nowoczesnym teatrze działań wojennych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zastanawiasz się, jak sprawdzić pojazd, który Cię interesuje? Przebieg, uszkodzenia, a nawet rok produkcji – wszystko to niekoniecznie musi być takie, jak zapewnia sprzedający. Dlatego zawsze warto zweryfikować podawane nam informacje. Istnieje na to prosty sposób. Wystarczy, że dysponujesz numerem VIN pojazdu.

Opublikowano w Polecane

Temat komunalizacji gruntów PKP był głównym tematem posiedzenia Komisji Gospodarowania Nieruchomościami Związku Miast Polskich, którego gospodarzem był dzisiaj Inowrocław. Nowa interpretacja prawa może mieć dla wielu samorządów wręcz rewolucyjne znacznie.

Opublikowano w Inowrocław

- Jeżeli zacznie zatykać się port gdyński, to służymy pomocą – zadeklarował Jacek Kajczuk z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. W środę w sali sesyjnej gdańskiego ratusza odbywało się IV Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk, w czasie którego swoje wystąpienie mieli przedstawiciele bydgoskiego ratusza.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 22 czerwiec 2017 11:35

Bruski rezygnuje z funkcji na znak protestu

Zdaniem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego działania większości rządzącej dążą do podważenia wiarygodności wobec samorządowców. Takim działaniem ma być przyjęcie przez Sejm nowej ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu