Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 02 czerwiec 2017

W głos w sprawie prowadzonych konsultacji społecznych w sprawie wyboru metody naliczania opłat za gospodarkę odpadami zabrali działacze Nowej Bydgoszczy. W ich opinii zamiast podwyższać opłaty, należy przede wszystkim skupić się na zmniejszaniu kosztów systemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj na Facebook-u prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski ocenił pomysł likwidacji urzędów wojewódzkich jako warty rozpatrzenia pod warunkiem, że Urząd Marszałkowski miałby w województwie kujawsko-pomorskim główną siedzibę w Bydgoszczy. Okazuje się, że są nawet w koalicji radni, którzy nie dają szans powodzenia tym zapowiedziom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy do 2020 roku 25 mln zł na budowę basenu olimpijskiego ,,Astoria” przy ulicy Królowej Jadwigi. Urząd Miasta Bydgoszczy liczył na dwukrotnie wyższą dotację – inwestycja będzie jednak realizowana z uwagi na dobrą kondycję miejskich finansów.

Opublikowano w Bydgoszcz

16 lipca odbędą się w Inowrocławiu kolejne wybory uzupełniające w związku z wygaśnięciem mandatu radnego Jarosława Kopcia. Dla opozycji mogą być one szansą, aby przynajmniej symbolicznie osłabić siłę prezydenta Ryszarda Brejzy w Radzie Miejskiej. Dlatego też pojawiły się głosy, aby opozycja wystawiła wspólnego kandydata – taki scenariusz wydaje się jednak obecnie bardzo mało prawdopodobny.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 02 czerwiec 2017 09:51

Zawisza w tym tygodniu pauzuje

Tak jak można było się spodziewać – działacze Olimpii Wtelno poinformowali, iż nie zorganizują meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Najprawdopodobniej to spotkanie zostanie rozstrzygnięte jako walkower dla Zawiszy. Z punktu widzenia niebiesko-czarnych nie ma to jednak większego znaczenia, bowiem Zawisza wywalczył już sobie awans w ubiegłej kolejce na boisku.

Opublikowano w Sport
piątek, 02 czerwiec 2017 09:43

Od sierpnia polecimy na Ukrainę

Polskie Linie Lotnicze LOT wkrótce powrócą na bydgoskiego lotnisko – od 4 sierpnia wykonywać będą połączenie ze Lwowem na Ukrainie. Będzie to jedyne regularne połączenie wykonywane poza granice Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do 14 czerwca Urząd Miasta prowadzi konsultacje z mieszkańcami w sprawie wyboru metody naliczania opłat za gospodarkę odpadami. W środę temu zagadnieniu poświęcono punkt na sesji Rady Miasta Bydgoszczy – poza sporem opozycji z prezydentem, nie wniosła ona nic do problematyki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu