Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 czerwiec 2017

Zgodnie z obowiązującą od dobrego roku ustawą dekomunizacyjną do 2 września powinny zniknąć z obrotu prawnego nazwy ulic nawiązujące do ustroju komunistycznego. Istnieje prawdopodobieństwo, iż środowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy będzie ostatnią przed tym terminem i bydgoski samorząd dekomunizacji nie zdąży przeprowadzić.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 czerwiec 2017 22:46

Inowrocław nadal w grze o węzeł intermodalny

PKP PLK uważa, że Inowrocław mógłby być dobrą lokalizacją dla budowy kolejowego węzła przeładunkowego, który mógłby blisko współpracować z portami morskimi w Gdański i Gdyni, za sprawą położenia przy magistrali węglowej. Obecnie ta koncepcja znajduje się nieco w za plecami bydgoskiej, ale wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka dni temu do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy wdrożeniowej funduszy unijnych. Już wcześniejsze prace nad tym dokumentem budziły niechęć ze strony marszałków oraz innych samorządowców, którzy uważają, że rząd próbuje odebrać im kompetencje.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 19 czerwiec 2017 17:49

W przyszłym roku powstanie ulica Ludwika Rydygiera?

Budowana obecnie ulica Matki Teresy Kalkuty ma usprawnić komunikację z Górnym Tarasem Fordonu. Łączy ona ulicę Akademicką wzdłuż której przebiega linia tramwajowa z ulicą Pod Skarpą, która komunikuje Fordon z Osielskiem i drogą krajową nr 5. Rozważane jest w przyszłym roku również połączenie ulicy Matki Teresy z Kalkuty z ulicą Konfrantego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj wieczorem podczas odbywającej się we Wrocławiu Kongresu Regionów wyróżnieni zostaną najlepsi zdaniem tygodnika ,,Newsweek” samorządowcy w roku 2016. Będzie to podsumowanie kolejnego corocznego rankingu prezydentów przygotowywanych przez to wydawnictwo. Już teraz wiemy, że na podium znajduje się prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Opublikowano w Inowrocław

W uroczystej przysiędze wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowy Sił Rezerwy uczestniczyła delegacja z Zespołu Szkół ,,Budowlanych”, to efekt podpisanego w ostatnim czasie dokumentu o współpracy z 2 Pułkiem Inżynieryjnym.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 19 czerwiec 2017 12:59

W szpitalu MSW doszło do pożaru

Dzisiaj rano w szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przy ulicy Markwarta w Bydgoszczy zapaliła się instalacja elektryczna. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy Straży Pożarnej – konieczna była ewakuacja pacjentów. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu