Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 czerwiec 2017

W sobotnie popołudnie na Placu Wolności odbyła się feta z okazji awansu Zawiszy do A-klasy, która była jednocześnie wyrażeniem dezaprobaty wobec polityki władz miasta wobec symbolu Bydgoszczy jakim jest Zawisza. Z jednej strony przypominano do czego doprowadziła działalność Radosława Osucha, z drugiej zaś strony cieszono się, że udało się zrobić pierwszy krok dla odbudowy piłki nożnej na Zawiszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj przypada uroczystość wspomnienia św. Alberta Chmielowskiego znanego bardziej jako Brata Alberta – założyciela zakonów Albertynów i Albertynek. Wizerunek tej postaci znamy głównie za sprawą obrazu, którego autorem jest związany z Bydgoszczą malarz Leon Wyczółkowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na drodze krajowej nr 25, na wysokości zjazdu do Koronowa, doszło w piątek do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego z samochodem ciężarowym. Jak wstępnie ustalono – kierujący karetką nie wyhamował i najechał na tył samochodu ciężarowego.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo
sobota, 17 czerwiec 2017 12:14

Walkower dla Zawiszy

Z kronikarskiego obowiązku informujemy, iż mecz 22 kolejki pomiędzy Akademią Futbolu Brzoza a Zawiszą Bydgoszcz zostanie rozstrzygnięty jako walkower na korzyść Zawiszy. AF Brzoza będąca gospodarzem meczu zrezygnowała z gry. Z punktu widzenia przyszłości Zawiszy ten mecz nie ma już znaczenia, bowiem niebiesko-czarni awans zapewnili sobie na kilka kolejek przed końcem sezonu. Dzisiaj o godzinie 15:00 rozpocznie się natomiast na Placu Wolności w Bydgoszczy feta z okazji awansu do A-klasy.

Opublikowano w Sport
sobota, 17 czerwiec 2017 10:36

Maj jaskółką odbicia się lotniska

Okres od stycznia do kwietnia nie przynosił optymistycznych informacji dla Portu Lotniczego Bydgoszcz. Notowaliśmy wówczas spadek liczby obsłużonych pasażerów w stosunku do analogicznego okresu w roku 2016. Maj przyniósł już minimalną dynamikę dodatnią – zawsze to jednak coś.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu