Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 czerwiec 2017

Biskup Jan Tyrawa w czasie Wielkiego Postu zachęcał wiernych diecezji bydgoskiej do wspierania inicjatywy budowy szkoły w Czadzie, gdzie posługę pełni misjonarz z naszego regionu ks. Jakub Szałek. Dzisiaj można powiedzieć, że dzięki szczodrości mieszkańców naszej diecezji szkoła powstanie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Koncepcja wybudowania w Polsce Kolei Dużych Prędkości na długie lata wylądowała w zamrażarce. W środę konferencją zorganizowaną w Warszawie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiedziało powrót do prac na tym tematem. Wdrożenie koncepcji tzw. ,,Y” kosztować miałoby około 50 miliardów złotych.

Opublikowano w Regionalne

Zawisza w tym roku plan wykonał w 100% awansując poziom wyżej. Czas zatem powoli podsumowywać sezon – zachęcamy zatem naszych czytelników do udziału w plebiscycie na najciekawszą bramkę w rundzie wiosennej. Z racji tego, iż niebiesko-czarni zdobyli ich dużo, wybór najciekawszej nie będzie sprawą łatwą.

Opublikowano w Sport

Do tej pory wnioski o wyrobienie nowego dowodu osobistego składać musieliśmy w Urzędzie Miasta lub w przypadku gmin wiejskich Urzędzie Gminy. W większych miastach niekiedy trzeba było się liczyć z oczekiwaniem w kolejce. Od środy 14 czerwca Ministerstwo Cyfryzacji umożliwia wykonanie tej czynności przez internet.

Opublikowano w Magazyn

Jeżeli zależy nam na czasie, jesteśmy w stanie przenosić góry, aby osiągnąć swój cel w deadlinie, który został określony. Dlatego nawet, jeżeli nie znamy się na technologii, a budowa stron www to dla nas czarna magia, nie oznacza, że samodzielnie nie wykonamy ich za pomocą mobilnych i internetowych kreatorów. Zobacz – jak szybko stworzyć stronę dla firmy!

Opublikowano w Polecane

Czasami stajemy przed trudnym życiowym wyborem. Senior, który przez wiele lat był z nami, wychowywał i wspierał, teraz musi opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania. Za tą decyzją stoi szereg różnych czynników: ciężka choroba, z którą nie radzą sobie domownicy, wyjazd domowników za granicę czy też psychologiczne koszty związane z opieką nad chorym. Oto miniprzewodnik, który pozwoli wybrać dobry dom dla seniora.

Opublikowano w Polecane

W środę w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu miała się odbyć rozprawa przeciwko rodzicom z Gniewkowa, którzy odmawiają szczepienia swoich dzieci. Przed budynkiem sądu odbywała się w tym samym czasie pikieta, której uczestnicy domagali się zniesienia obowiązkowych szczepień w Polsce.

Opublikowano w Inowrocław

Jutro pierwszy z trzech meczów turnieju UEFA Euro U21, które rozegrane zostaną w Bydgoszczy – na stadionie Zawiszy Portugalia podejmie Serbię. Bydgoszczanie muszą się liczyć natomiast z dość dużymi zmianami w ruchu drogowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu