Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 15 czerwiec 2017

W środę w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego na Bielawach miała miejsce ważna uroczystość poświęcona upamiętnieniu ok. 112 tys. zamordowanych Polaków w latach 1937-1938. Była to zbrodnia przeprowadzona na szerszą skalę, którą wprost można nazwać ludobójstwem – niestety nieco zapomniana. Dzisiaj chcielibyśmy przypomnieć raz jeszcze postać Edward Woyniłłowicza, który był jednym ze znamienitszych obywateli Bydgoszczy w okresie II Rzeczypospolitej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Data 15 czerwca 2017 może stać się historyczną – od dzisiaj obowiązują bowiem w Unii Europejskiej przepisy znoszące opłaty w roamingu. Niezależnie czy rozmawiam przez komórkę na terenie Polski czy np. Francji lub Belgii zapłacimy tyle samo. Nowe regulacje nie podobały się wszystkim polskim operatorom, ale ostatecznie wszystkie dostępne w naszym kraju sieci się do nich dostosowały.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 15 czerwiec 2017 17:50

Chcą odwołać wójta Inowrocławia

W poniedziałek Komisarz Wyborczy w Bydgoszczy został poinformowany o zamiarze przeprowadzenia przez mieszkańców gminy wiejskiej Inowrocław referendum w sprawie odwołania wójta Tadeusza Kacprzaka przed zakończeniem jego kadencji. Na czele grupy niezadowolonych mieszkańców stoi Sławomir Woźniak ze stowarzyszenia Nasze Prawo.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj przypada uroczystość Bożego Ciała, w Polsce jest to dzień wolny od pracy. W miastach, miasteczkach i we wsiach odbywają się procesje mające podkreśla żywą obecność zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa wśród nas. Żywe świadectwo wiary dali dzisiaj również mieszkańcy Kujaw.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 15 czerwiec 2017 10:57

Do poczytania na długi weekend

Zachęcamy do cyklicznych odwiedzin zaprzyjaźnionego serwisu PopieramBydgoszcz.pl na którym publikowane są ciekawe teksty poświęcone dziejom Bydgoszczy, tożsamości naszego miasta oraz prowadzona dyskusja o przyszłości – szansach rozwojowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Święto Oktawy Bożego Ciała w czerwcu 1937 roku parafianie brzescy wraz ze swym proboszczem księdzem Ziarniakiem rozpoczęli uroczystą procesją w kościele, w Ostrowie nad Gopłem. Ksiądz Ziarniak uroczystą sumę rozpoczął o godzinie 10:00, potem zabrzmiały dzwony kościoła, był to znak dla drugiej barwnej procesji, która przeszła przez wieś Ostrowo do ołtarzy ustawionych przy pałacu dr. Trzcińskiego, domach dominialnych, a ostatni ołtarz przy kostnicy.

Opublikowano w Kruszwica

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu