Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 czerwiec 2017
czwartek, 15 czerwiec 2017 00:33

Czy bookcrossing się u nas przyjmie?

W poniedziałek nieopodal dawnego Technikum Kolejowego w Parku Kochanowskiego uroczyście otwarto pierwszą biblioteczkę plenerową w Bydgoszczy. Tego typu instalacji nad Brdą ma powstać jeszcze kilka. Za zadanie mają one wspieranie idei bookcrossingu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pamiętamy o ofiarach ludobójstwa w Katyniu i na Wołyniu, pamiętamy o ofiarach niemieckiego faszyzmu również na ziemi bydgoskiej. Mało kto jednak wie o ofiarach ,,polskiej operacji” NKWD. Od dzisiaj w Bydgoszczy mamy poświęcone temu miejsce pamięci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed rokiem politycy właściwie wszystkich opcji narobili bydgoszczanom apetytu w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy na bazie Collegium Medicum. W środę w Bydgoszczy gościł minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który swojego stanowiska w tej sprawie nie zdążył przedstawić, bowiem przekroczono czas briefingu prasowego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę do Bydgoszczy zawitał minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który wizytował Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Jana Biziela oraz spotkał się z dyrektorami szpitali oraz przedstawicielami samorządów będącymi organami prowadzącymi placówki służby zdrowia. Podczas spotkania z mediami minister wyjaśniał jakie korzyści pacjentom przyniesie wprowadzana reforma.

Opublikowano w Regionalne

W kwietniu Rada Miejska Inowrocławia przyjęła uchwałę, w której dość krytycznie odniosła się do zapowiadanych przez polityków zmian w prawie samorządowym. Chodziło przede wszystkim o wprowadzenie tzw. kadencyjności, czyli ograniczenia liczby kadencji prezydentom miast. Inowrocławski ratusz twierdzi, że wojewoda tą uchwałę unieważnił.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu