Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 11 czerwiec 2017
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 00:17

Ratownicy Medyczni nadal protestują

Ogólnopolski Protest Ratowników Medycznych trwa już od 24 maja i na razie nie zanosi się na jego zakończenie. Na chwilę obecną ratownicy prowadzą protest informacyjny, czyli zdecydowali się na formę nieodczuwalną dla pacjentów – nie mniej jednak jeżeli nadal nie uda się dojść do porozumienia z rządem, to może dojść do eskalacji protestu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Konieczność uszczelnienia systemu gospodarki odpadami komunalnymi wywołuje duże emocje w Bydgoszczy. Wobec propozycji prezydenta Bydgoszczy pojawiło się wiele krytycznych głosów, ale brakuje konstruktywnych kontrpropozycji. Takowych natomiast w tym wypadku wymaga dojrzała debata – samo straszenie podwyżkami bowiem problemu nie rozwiążę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sytuacja na rynku pracy w Polsce nie należy do najlepszych. Na pewną pracę mogą liczyć jedynie mieszkańcy dużych miast. W statystykach dotyczących bezrobocie najgorzej wypadają kobiety po 50 roku życia. Dużą popularnością cieszy się praca w charakterze opiekunki osoby starszej. Ten zawód stał się idealną alternatywą dla Pań szukających pewnego i dobrze płatnego zatrudnienia. Na czym polega praca opiekuna osoby starszej? Czy jest to zatrudnienie warte uwagi? Na temat specyfiki tej pracy opowiemy w dalszej części artykułu.

Opublikowano w Polecane

Najprawdopodobniej przeprowadzane dzisiaj w Inowrocławiu wybory uzupełniające do Rady Miejskiej wygrała zdecydowanie Lidia Stolarska, która jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskała więcej głosów niż jej wszyscy kontrkandydaci razem wzięci. Wybory odbywały się w okręgu obejmującym Stare Miasto.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 11 czerwiec 2017 17:46

Rodzina gwarancją przyszłości dla Polski

W niedzielę w centrum Bydgoszczy tętniło życiem – na Starym Rynku odbywał się jarmark, pod Katedrą zaś rozpoczął się VI Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który tradycyjnie przyciągnął kilkaset osób – przedstawicieli różnych pokoleń.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 11 czerwiec 2017 17:11

Nigdy więcej VIII ligi

Meczem ze Skrą Paterek Zawisza Bydgoszcz zakończył swoją przygodę z B-klasą – miejmy nadzieję, że już nigdy niebiesko-czarnym nie przyjdzie grać w najniższej lidze. Zanim piłkarze Zawiszy rozpoczęli świętowanie wraz z kibicami trzeba było pokonać zespół Skry, który miał ochotę sprawić niespodziankę poprzez pokonanie lidera.

Opublikowano w Sport
niedziela, 11 czerwiec 2017 07:04

Dzisiaj Inowrocław wybiera

Od godziny 7:00 do 21:00 mieszkańcy Starego Miasta w Inowrocławiu wybierają swojego przedstawiciela w Radzie Miejskiej. Od soboty do czasu zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu