Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 01 czerwiec 2017

Od czwartku 1 czerwca do drugiego tygodnia września będzie można obejrzeć wystawę ,,Miasto – Ludzie – Rzeka”, będącą częścią obchodów roku Wisły. Wystawa poświęcona jest również jednak Brdzie – prezentowane są przedmioty ściśle prezentujący związki bydgoszczan z wodą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zawody lekkoatletyczne w samym centrum miasta to raczej widok niecodzienny – na Starym Rynku w Bydgoszczy widzieliśmy jednak, że są możliwe. Celem zorganizowanego na bydgoskiej starówce konkursu pchnięcia kulą była przede wszystkim promocja odbywających się w lipcu Mistrzostw Europy do lat 23 w lekkiej atletyce. Formalnie zaś była to inauguracja XVII Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Bydgoszcz Cup.

Opublikowano w Sport
czwartek, 01 czerwiec 2017 16:34

Inowrocław wprowadzi budżet obywatelski

Taka deklaracja padła dzisiaj z ust prezydenta Ryszarda Brejzy. Do tej pory Inowrocław proponował mieszkańcom inną metodę w partycypacji przy ustalaniu wydatków miasta – jeszcze przed ogłoszeniem projektu budżetu na rok kolejny, mieszkańcy mogli składać wnioski o uwzględnienie kolejnych inwestycji. Ta forma partycypacji nadal ma być kontynuowana.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 01 czerwiec 2017 14:59

VII Koncerty Maryjne z Różą dobiegły końca

Wczorajsze odegranie Hymnu Koncertów Maryjnych, w utworze ,,Mater Dei Memento Mei”, bydgoskiego kompozytora Marcina Gumieli, w wykonaniu znakomitych muzyków z Triumphal Brass Quintet, rozpoczęło ostatni akt VII edycji Koncertów Maryjnych z Różą, które stały się jednym z ważniejszych elementów obchodów 100-lecia objawień Fatimskich w Bydgoszczy. Była to ostatnia okazja do posłuchania wspaniałej muzyki oraz do podziękowań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj parlamentarzyści PiS-u w liście otwartym wezwali bydgoską Platformę Obywatelską do odniesienia się do propozycji Grzegorza Schetyny w sprawie likwidacji urzędów wojewódzkich. Odpowiedzi za pośrednictwem Facebook-a udziela prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który widzi korzyści z likwidacji urzędów wojewódzkich, ale stawia jeden ważny warunek.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 01 czerwiec 2017 14:10

Zawisza ma nowego trenera

W poniedziałek wyrbano nowego pierwszego trenera Zawiszy Bydgoszcz - Jacka Łukomskiego, który do niedawna trenował IV ligową Unię Janikowo. Funkcję trenera przestanie pełnić z zakończeniem sezonu Patryk Zarosa, który w niedzielę mógł świętować wywalczenie awansu do A-Klasy.

Opublikowano w Sport

W kwietniu 2016 roku odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa we Włocławku, która poświęcona była w dużej mierze niezadowoleniu mieszkańców południowo-wschodniej części kujawsko-pomorskiego, z funkcjonowania województwa. Od tamtego zdarzenia minął rok – pytaliśmy radnego wojewódzkiego Wojciecha Jaranowskiego z Włocławka czy coś się przez ten czas zmieniło.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 01 czerwiec 2017 09:09

European Cycling Challenge kończymy na podium

Gdy 1 maja tegoroczną edycję Europejskiej Rywalizacji Rowerowej inaugurował przejazd do Ostromecka, prezydent Rafał Bruski postawił poprzeczkę, że celem naszych ambicji jest znalezienie się na podium. Dzisiaj możemy powiedzieć, że ten plan się ziścił.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

    Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

  • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

    Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu