Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 05 maj 2017
piątek, 05 maj 2017 17:04

Pod Brodnicą ruszył demontaż torów

W ostatnich dniach rozpoczął się fizyczny demontaż linii kolejowej nr 209 na odcinku Brodnica – Kowalewo Pomorskie. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa te działania uzasadnia faktem, że od 20 lat nie jeździły tam regularnie. Linia ma mieć status zlikwidowanej już o kilkunastu lat.

Opublikowano w Regionalne

Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał zarządzenie unieważniające uchwałę Rady Miasta Bydgoszczy z 29 marca, w sprawie przyjęcia programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – In vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2017-2020”. Zdaniem wojewody uchwała jest niezgodna z przepisami prawa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po pięciu dniach rywalizacji w ramach European Cycling Challenge Bydgoszcz (a dokładniej: Bydgoszcz Metropolitan Area) zajmuje trzecią lokatę, ale tuż za nami znajduje się szwedzka Umea. Pozycję naszej metropolii będziemy mogli umocnić w ten weekend, podczas organizowanych rowerowych wspólnych przejazdów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od soboty 6 maja, z powodu remontu torowiska, zmienione zostaną trasy tramwajów linii 2 i 6 (jeździć będą wzdłuż ulicy Jagiellońskiej). Z kolei wzdłuż ulicy Toruńskiej zostanie uruchomiony autobus zastępczy linii ,,Za T2”.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie Stowarzyszenie Piłkarskie uzgodniło zasady porozumienia z Akademią Piłkarską Zagłębia Lubin, która uchodzi za jedną z najlepszych w Polsce. Otwiera to przed podopiecznymi SP Zawisza nowe możliwości związane chociażby z dostępem do drużyny z Ekstraklasy jaką jest Zagłębie. Stowarzyszenie Piłkarskie w najbliższym czasie przeprowadzi nabór młodych piłkarzy.

Opublikowano w Sport
piątek, 05 maj 2017 10:33

Szeliga zainaugurował kampanie

Gdy komitety nadal głowią się nad tym kogo wystawić w czerwcowych wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Inowrocławia, Sławomir Szeliga rozkręca się już ze swoją kampanią wyborczą. Były wicestarosta jeżeli otrzyma mandat radnego od mieszkańców, będzie chciał działać na rzecz remontu ulicy Przypadek, która znajduje się w centrum Inowrocławia, choć jej stan do reprezentacyjnego nie należy.

Opublikowano w Inowrocław

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku uda się zrealizować w całości rewitalizację ulicy Cieszkowskiego, na której w sposób szczególny eksponowane są historyczne elementy secesyjnej Bydgoszczy. Ulica zyskać ma elegancką nawierzchnie, która wpłynie na zmianę jej charakteru.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 05 maj 2017 07:06

Rozpoczął się sezon wodniacki

Co prawda już kilka dni temu, ale aura jakoś specjalnie nie pozwala nam póki co w pełni wykorzystać walorów rekreacji nad Brdą. Od blisko tygodnia kursują już tramwaje wodne, CWZS zachęca natomiast do skorzystania z oferty wypożyczalni działającej na marinie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wiadomości z regionu