Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 26 maj 2017
sobota, 27 maj 2017 00:38

Bydgoszcz będzie walczyć ze smogiem

W okresie zimowym dużo mówiło się o problemie smogu, który w pewnym stopniu również dotknął Bydgoszcz, bowiem odnotowywano przekroczenie dopuszczalnego stężenia pyłków PM10. Wraz z ociepleniem stężenia PM10 spadły i o smogu przestało się mówić. Problem zapewne powróci zimą, stąd też bydgoski samorząd planuje podjąć działania antysmogowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wokół tzw. ,,łącznika” czyli północnego odcinka obwodnicy Inowrocławia w tym tygodniu było dość gorąco. Politycy wzajemnie się oskarżali, ale najważniejsze dzisiaj wydaje się to, że zakończono procedurę wyboru wykonawcy i teraz pozostaje już tylko czekać na rozpoczęcie, a później zakończenie prac budowlanych.

Opublikowano w Inowrocław

Prof. Marek Jasiński przez wiele lat związany był z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy. Najbardziej związany był jednak ze Szczecinem – urodził się bowiem w Starogardzie Szczecińskim. Jego kompozycję zdobyły międzynarodową sławę. Zmarł nagle w 2010 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy rozpoczęły się targi Air Fair. Jak podkreślał w trakcie otwarcia imprezy wiceminister Bartosz Kownacki – Chciałbym, aby było to wydarzenie elektryzujące tego dnia Polskę. Zamiar ten po części na pewno się udał, bowiem to w Bydgoszczy po raz pierwszy usłyszeliśmy nazwy jakie nosić będzie pięć nowych samolotów dla VIP.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich dniach tegorocznej edycji European Cycling Challenge dojść może do ciekawej rywalizacji o trzecie miejsce pomiędzy Bydgoszczą i Warszawą w liczbie przejechanych kilometrów. Na najniższym stopniu podium plasuje się od właściwie pierwszych dni Metropolia Bydgoszcz, ale coraz bardziej zbliża się do nas Warszawa. W weekend będzie kilka ciekawych okazji, aby wzmocnić pozycję Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Wiadomości z regionu