Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 23 maj 2017

Podległe marszałkowi Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy nie radzi sobie ze studentami z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, którzy swoimi samochodami parkują przy tej instytucji kultury mieszczącej się przy Placu Kościeleckich. Zarząd Województwa postanowił zatem o wydatkowaniu ponad 18 tys. zł na szczelniejsze ogrodzenie parkingu i montaż szlabanu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w ramach VII Koncertów Maryjnych z Różą przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości pojawiła się jedyna w Bydgoszczy Schola Gregoriańska ,,Vox Cordis”. Związani z parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa członkowie scholi zaprezentowali śpiewane przez wieki pieśni liturgiczne, ale nie tylko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego zatwierdzając raport w sprawie realizacji Strategii Rozwoju Województwa, dokonał jednoznacznie oceny rządowej Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, którą ocenił negatywnie. Powodem jest zbyt niska ranga Torunia na kolejowej mapie Polski.

Opublikowano w Regionalne

Rodzinę tę rozdzielił wybuch II wojny światowej, a połączyła Bydgoszcz, bowiem ich prochy spoczywają na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej. W mieście, które ta rodzina w sposób szczególny umiłowała. Dzisiaj do rodzinnej kwatery dołączyła zmarła w ubiegłym roku w Teksasie Mara Piotrowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Decyzja ta była od dłuższego czasu do przewidzenia. Narodowy przewoźnik PKP Intercity nie zdecydował się na zakup dodatkowych 10 zespołów trakcyjnych PESA Dart produkowanych przez bydgoską fabrykę. PESA nie kryje rozczarowania.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 23 maj 2017 09:45

Lidia Stolarka nadal chce być radną

Można już oficjalnie powiedzieć, że czterech kandydatów będzie zabiegać o wybór na radnego Rady Miejskiej Inowrocławia w wyborach uzupełniających, w okręgu obejmującym Stare Miasto. Wśród nich znajduje się była już radna Lidia Stolarska.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek zostały otwarte oferty w przetargu na przeprowadzenie rewitalizacji ulicy Ciszkowskiego. Zainteresowane przeprowadzeniem inwestycji wyraziło pięć podmiotów, które oferują wykonanie jej w okresie od 3 do 4 miesięcy. Teraz wszystko złożone oferty będą szczegółowo przeanalizowane przez drogowców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu