Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 maj 2017

W niedzielę wieczorem doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ulicą Gdańską. Z ustaleń policjantów wynika, że winę za to zdarzenie ponosi kierowca BMW, który nie ustąpił pierwszeństwa. Feralne skrzyżowanie budzi postrach jednak u większości kierowców, szczególnie chcących skręcić w kierunku Osielska z ulicy Gdańskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trwa VII edycja Koncertów Maryjnych z Różą, które w tym roku poświęcone są 100-letniej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Wczoraj wywołujący zachwyt koncert zaprezentował Żeński Chór Wokalny ,,Sigma” działający przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po koncercie prezes TMMB Jerzy Derenda nie krył zachwytów – Zadowolona musi być również Matka Boża Pięknej Miłości - podkreślał.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 22 maj 2017 15:58

Akademia Reissa zaprasza na treningi

Na Orliku przy Zespole Szkół Podstawowych nr 1 na Mątwach odbywające się treningi Akademii Piłkarskiej Reissa. Obecnie trwa nabór dla chłopców chcących rozpocząć swoją przygodę piłkarską. Pierwszy trening odbędzie się już w środę.

Opublikowano w Sport

Prace budowlane na wiodącym odcinku obwodnicy Inowrocławia za kilka tygodni dobiegną końca. W ostatnim czasie niepokój wywołały natomiast opóźnienia w przygotowaniach do ostatniego odcinka łączącego węzeł Latkowo (wylot DK nr 15 na Toruń) z węzłem Sławęcinek (wylot DK nr 25 na Bydgoszcz). Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i poseł Łukasz Schreiber dzisiaj zapowiedzieli, że brakujące pieniądze się znalazły.

Opublikowano w Inowrocław

W ubiegłym tygodniu prezydent Rafał Bruski poinformował, że w obecnym systemie gospodarki odpadami komunalnymi jest deficyt i zapowiedział potrzebę zmiany zasad naliczania opłat. Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości jedna z propozycji prezydenta będzie wyjątkowo niekorzystna dla osób starszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ze środowiska Kukiz15 wyszła inicjatywa, aby jeden z miejskich skwerów nazwać imieniem zmarłych w katastrofie smoleńskiej: Lecha i Marii Kaczyńskich. Marek Browiński liczy, że jego pomysł nie zostanie potraktowany politycznie i uda się oddać hołd zmarłej parze prezydenckiej.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu