Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 21 maj 2017
poniedziałek, 22 maj 2017 00:44

Na starówce toną w śmieciach

Tym razem nie chodzi o dzikie wysypiska, ale inny problem, który dotyka restauratorów i właścicieli kamienic w okolicach starówki. W przypadku zwartej zabudowy problemem jest gromadzenie odpadów w śmietnikach, zanim dojdzie do ich odbioru. Szczególnie, że segregacja wymaga posiadania trzech osobnych śmietników – na odpady zmieszanie, tworzywa i papier oraz trzeciego na odpadły szklane.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek w Łodzi odbywał się sejmik sejmików. Pierwszy, można powiedzieć historyczny, zjazd radnych wojewódzkich z całej Polski, których zjechało się niespełna pół tysiąca. Jeżeli chodzi już jednak o szukanie konkluzji ze zjazdu, to nie byli oni jednomyślni. Pojawiły się zarzuty, iż był to zjazd upolityczniony.

Opublikowano w Regionalne

W marcu Radzie Miasta przedstawiono rekomendacje zespołu radnych ds. Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza”. Zespół ten zarekomendował użyczenie obiektów znajdujących się w zarządzie CWZS. W praktyce te rekomendacje okazują się martwe.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 21 maj 2017 17:07

Zawisza coraz bliżej A-klasy

W niedzielę niebiesko-czarni pokonali Zielonych Zalesie i są już zaledwie o kilka kroków od awansu do A-klasy. Rozgrywany w Potulicach mecz nie należał jednak do łatwych, bowiem goście byli bliscy nieco utrudnienia drogi do A-klasy.

Opublikowano w Sport
niedziela, 21 maj 2017 13:00

,,Wypowiedzieć niewypowiedziane”

Podczas Europejskiej Nocy Muzeów w Bydgoszczy mieliśmy bardzo duży wybór jeżeli chodzi o ofertę tematyczną. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Większą popularnością cieszyły się muzea zlokalizowane bliżej centrum miasta, ale warto było udać się również do tych dalej oddalonych, aby móc poczuć ich niepowtarzalny klimat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj mieliśmy okazję bezpłatnie zwiedzać bydgoskie muzea w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Na tą okazję placówki muzealne przygotowywały się od dłuższego czasu przygotowując specjalny program. Do oddalonych od starówki muzeów mogliśmy dojechać natomiast specjalnymi liniami autobusowymi, które ze Starego Rynku realizował zabytkowy tabor.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Wiadomości z regionu