Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 14 maj 2017

Prowadzony przez Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” zespół jest bliski wywalczenia awansu do A-klasy. Jeżeli dobrze pójdzie to na poziom rozgrywek centralnych (II liga) Zawisza wróci za jakieś pięć lat. Spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA z udziałem miasta, miałaby szansę wystawić jesienią zespół już w III lub IV lidze, co by mogło przyśpieszyć odbudowę dużej piłki w Bydgoszczy o jakieś trzy lata.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 13 maja minęło 100 lat od momentu, w którym Matka Boża miała się objawić po raz pierwszy trójce dzieci z portugalskiej Fatimy. Panna Fatimska wówczas miała przepowiedzieć rewolucję bolszewicką w Rosji i wybuch II wojny światowej, niosąc przestrogę dla ludzi. Dość ciekawie to wydarzenie postanowiono uczcić w Kruszwicy.

Opublikowano w Kruszwica

Swoimi pomysłami na to jak ożywić centrum Bydgoszczy dzielą się w serwisie PopieramBydgoszcz.pl architekci z pracowni Archigeum – Przemysław Gawęda i Marcin Sajdak. Z jednej strony wskazują oni brak tzw. generatorów ruchu, czyli obiektów, które zachęcałyby do odwiedzenia starówki, z drugiej zaś z dużą nadzieją patrzą na możliwości większego wykorzystania potencjału turystycznego Brdy.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 14 maj 2017 18:30

GLZS Sadki nie postawił Zawiszy oporu

Piłkarze GLZS-u zajmują w tabeli wysoką czwartą lokatę, ale na własnym boisku dla Zawiszy wyzwania jednak nie stanowili. Gospodarze opór niebiesko-czarnym stawiali właściwie tylko w pierwszych minutach, później najprawdopodobniej opadli z sił z powodu świecącego przez większą część meczu słońca. Dość ciekawie było natomiast na trybunach.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

« Maj 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

    Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

  • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

    Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu