Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 07 luty 2016

Obchody 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego to dla społeczności podbydgoskiej Brzozy jedno z najważniejszych uroczystości patriotycznych w roku. W niedzielę upamiętnili poległych w tym miejscu 19-tu młodych powstańców. Udział w uroczystościach wzięła spora delegacja kibiców Zawiszy Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 07 luty 2016 19:00

Czy Sejm zablokuje przyjęcie imigrantów?

W najbliższym tygodniu Sejm zająć ma się projektem uchwały przygotowanym przez posłów Ruchu Narodowego i popartym przez klub Kukiz15, który miałby wezwać premier Beatę Szydło do wycofania się z zobowiązań poprzedniego rządu.

Opublikowano w Regionalne

W roku jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski wielokrotnie będzie pojawiać się rok 1000 i powołanie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, pierwszej na ziemiach polskich. Co prawda było to kilkadziesiąt lat później niż miał miejsce chrzest Mieszka I, ale te wydarzenia są ściśle ze sobą powiązane. Warto przypomnieć o pewnym pomyśle, który zakładał zmianę nazwy na Archidiecezja Bydgosko-Gnieźnieńska.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Kościół Katolicki rozpocznie okres Wielkiego Postu. Wiele osób podejmuje dobrowolne postanowienia na ten okres. Zdaniem proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszcz ks. Romana Kneblewskiego, podjęcie dobrowolnego wyrzeczenia jest elementem natury ludzkiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu