Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 27 luty 2016

Dzisiaj we wspólnotach prawosławnych przypada niedziela Maślenicy, która rozpoczyna ostatni tydzień przed Wielkim Postem. W kościele katolickim rozpoczyna się III tydzień Wielkiego Postu. Z tej okazji w auli Bydgoskiej Szkoły Wyższej zorganizowano tradycyjne Bliny Prawosławne.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu miało miejsce spotkanie wojewody Mikołaja Bogdanowicza z przedstawicielami Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej. Rozmawiano o skutkach wymrożeń roślin ozimych i sposobach przeciwdziałania powstałej klęsce.

Opublikowano w Regionalne

Tego nikt się nie spodziewał. Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz sprawili w Bełchatowie ogromną sensację. 

 

Opublikowano w Sport

Osoby często przechodzące ulicą Stefana Batorego, na bydgoskiej starówce, mogły się natknąć na galerie obrazów w jednej z witryn. Twórczość malarza Romana Puchowskiego była eksponowana w tym miejscu od około 31 lat. W poniedziałek zostanie ona jednak najprawdopodobniej zlikwidowana.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 27 luty 2016 13:26

Kruszwica będzie mieć wiceburmistrza

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak poinformował, iż od 1 marca obowiązki jego zastępcy obejmie 27-letni Bartosz Krajniak. Od czasu nominacji poprzedniego zastępcy, Mikołaja Bogdanowicza, na funkcję wojewody, na tym stanowisku panował wakat.

Opublikowano w Kruszwica
sobota, 27 luty 2016 13:14

Niezwykła kolekcja pocztówek

Widoczna z boku pocztówka przedstawia widok na ulicę Mostową z końcówki XIX wieku. Po prawej stronie widzimy gmach Teatru Polskiego, który znajduje się jeszcze w fazie budowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu