Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 25 luty 2016

1 marca po raz pierwszy bydgoskim obchodom upamiętniających Żołnierzy Wyklętych będzie towarzyszyć asysta Wojska Polskiego. Nową jakość uroczystości zapowiada wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który wraz ze swoimi współpracownikami apeluje o wywieszenie tego dnia flag. Hołd Wyklętym oddadzą również tradycyjnie kibice Zawiszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj w stolicy Węgier otwarto konferencje CEID – Centrum Integracji Euroatlantyckiej i Demokracji. Głównym tematem były zagrożenia związane z nielegalna imigracją. Konferencję tą traktuje się jako przygotowania do lipcowego szczytu NATO w Warszawie.

Opublikowano w Magyar Hirek

Obradująca dzisiaj Rada Gminy Złotniki Kujawskie nie zdecydowała się nawet głosować uchwały intencyjnej o chęci przystąpienia do Metropolii Bydgoskiej. Decyzja ta miała być skonsultowana m.in. ze starostą inowrocławskim.

Opublikowano w Inowrocław

Z naszych ustaleń wynika, iż Sąd Apelacyjny w Gdańsku przyznał rację radnemu Jackowi Olechowi i nakazał jego przeprosiny przez prezydenta Ryszarda Brejzę, za nieprawdziwe wypowiedzi na sesji Rady Miejskiej w październiku 2014 roku. Olech sprawy na razie nie komentuje – Czekam aż otrzymam wyrok na piśmie.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 25 luty 2016 15:22

Bez dotacji na Młyny Rothera

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie planuje dofinansowania w najbliższym czasie rewitalizacji bydgoskich Młynów Rothera. Podcina to bydgoskiemu ratuszowi skrzydła, gdyż jako miejski samorząd nie mamy wystarczających funduszy. Urząd Miasta planuje odwołać się od decyzji ministerstwa w trybie administracyjnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prof. Andrzej Tretyn czuje się obrażony na prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i nie weźmie udziału w nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poświęconej utworzeniu Uniwersytetu Medycznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Węgry podobnie jak Polskę obowiązuje tzw. kwota imigrancka, czyli określonej liczby przybyszów, którzy przedarli się na teren Unii Europejskiej. Decyzje w tej sprawie podjęła Unia Europejska. Premier Węgier Victor Orban chce zapytać na drodze referendum naród, czy Węgry mają się na to zgodzić.

Opublikowano w Magyar Hirek

28 lutego o godzinie 12:00 z boiska III Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, wyruszy ,,Bieg tropem Wilczym” pod honorowym patronatem kpt. Wacława Szewielińskiego, który miał okazję walczyć u boku ,,Łupaszki”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Portal Kujawski.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 25 luty 2016 11:29

Uczniowie głosu nie mają

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o przeniesieniu Zespołu Szkół  nr 1 z ulicy Nakielskiej na ulicę Aleksandra Fredry. Co w tym miejscu najbardziej bulwersuje, to fakt, iż uczniom nie pozwolono nawet zabrać głosu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, która poświęcona będzie inicjatywie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Zaproszono na nią przedstawicieli Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w celu odbycia rzetelnej debaty. Jak się jednak dowiadujemy, z tego zaproszenia raczej nikt nie skorzysta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu