Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 13 luty 2016

W piątek do mediów rozesłano oświadczenie anonimowych działaczy PiS (tak przynajmniej się podpisali), w którym odcinali się oni od inicjatywy radnego Macieja Basińskiego, w sprawie upamiętnienia w Inowrocławiu Żołnierzy Wyklętych. Dzisiaj Komitet Miejski PiS jednoznacznie określa to oświadczenie za fałszywe.

Opublikowano w Inowrocław
sobota, 13 luty 2016 21:41

Konflikt światowy wisi w powietrzu?

Agencja informacyjna AFP potwierdza, iż Turcja prowadzi ostrzał pozycji Kurdów na terenie Syrii, ostrzelane miały zostać również siły rządowe prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Obserwatorzy nie wykluczają, iż na dniach może rozpocząć się inwazja lądowa sił Turcji i Arabii Saudyjskiej na terenie Syrii. To może zakończyć się nawet III wojną światową.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 13 luty 2016 16:44

Rodzina 500+ - informacje praktyczne

W ubiegłym tygodniu parlament przyjął program wspierania dzietności Polaków. Ustawę zapewne niedługo podpisze prezydent Andrzej Duda i będzie ona obowiązywać od kwietnia. Prezentujemy informacje praktyczne dla rodziców, którzy mogą być beneficjentami tego programu.

Opublikowano w Regionalne

Pracownicy w firmach budowlanych odpowiedzialni za serwisowane maszyn budowlanych niejednokrotnie zastanawiają się czy do naprawy lepiej będzie sprowadzić nową część od renomowanego producenta, czy może jednak oszczędzić nieco pieniędzy i zakupić część używaną lub zamiennik. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka łatwa jakby mogło się pierwotnie wydawać. Wręcz przeciwnie, wymaga ona od nas niemałej wiedzy o producencie takiego sprzętu oraz wiedzy z zakresu sprzętu motoryzacyjnego i serwisowania.

Opublikowano w Polecane

Wicepremier Piotr Gliński w swoim oficjalnym piśmie dał do zrozumienia, iż raczej nie mamy co liczyć na wsparcie ze środków budżetu państwa dla budowy centrum festiwalowo-kongresowego na Placu Teatralnym, na potrzeby głównie festiwalu Camerimage. Informacja ta została przyjęta przez niektóre bydgoskie środowiska z pewnym rozczarowaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 13 luty 2016 13:39

Radio PiK ma nową radę nadzorczą

Minister Skarbu Państwa powołał trzyosobową radę nadzorczą Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. W jej składzie znaleźli się politycy partii rządzącej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Listopad 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu