Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 08 listopad 2015

Propozycja poprawki zakładającej opracowanie studium inwestycyjnego dla SKM złożona była przed rokiem. Wówczas nie zyskała ona akceptacji większości Rady Miasta Bydgoszczy. Brak takiej pozycji budżetowej sprawił, że Bydgoszcz właściwie nie ma przygotowanych żadnych propozycji inwestycji kolejowych dla perspektywy unijnej 2014-2020. Robocza koncepcja BiT City II jak wynika z publicznych wypowiedzi marszałka Piotra Całbeckiego, skupi się głównie na Inowrocławiu, Grudziądzu i Włocławku, czyli w centrum inwestycji kolejowych stanie Toruń.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 08 listopad 2015 20:18

Wojewoda z Kruszwicy?

Wewnątrz kujawsko-pomorskich struktur Prawa i Sprawiedliwości trwają obecnie przepychanki o to kto miałby zostać wojewodą, czyli przedstawicielem rządu w terenie. Na chwilę obecną największe szanse na objęcie tej funkcji daje się wiceburmistrzowi Kruszwicy Mikołajowi Bogdanowiczowi, który traktowany jest jako kandydat kompromisowy pomiędzy bydgoskie i toruńskie struktury partii.

Opublikowano w Kruszwica

Odpowiedzi na to pytanie będą szukać bydgoscy samorządowcy podczas poniedziałkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski stoi na stanowisku, iż uchwała zobowiązująca go do wydania w przyszłym roku 35 mln zł na budowę dróg osiedlowych nie ma wobec niego mocy prawnej, przeciwnego zdania jest radny Bogdan Dzakanowski.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 08 listopad 2015 16:27

Przed 11 listopada

W środę będziemy świętować datę symboliczną, dzień radości z powodu odzyskania przez Polskę niepodległości po ponad 100 latach zaborów. Warto tego dnia także podjąć refleksję, na temat kondycji naszej wolności. Patrząc na niskie zainteresowanie ostatnim referendum można mieć obawy, że nie jest z nią aż tak dobrze.

Opublikowano w Regionalne

Przy Kompleksie Sportowym ,,Zawisza” przez większość dnia nie ma problemu ze znalezieniem wolnego boiska. Obiekty sportowe nie są wykorzystywane w pełni, za to Stowarzyszeniu Piłkarskiemu ,,Zawisza” nie pozwala się trenować, bo taki kaprys ma współwłaściciel klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA Radosław Osuch. Jego kaprys ma zaś dość dłuży posłuch w ratuszu. Ta absurdalna sytuacja może się jednak za chwilę skończyć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro (poniedziałek) odbędzie się specjalna sesja Rady Miasta Bydgoszczy zwołana przez prezydenta Rafała Bruskiego. Jej tematem będzie kwestia budowy dróg lokalnych. Apel do radnych wystosowało Bydgoskiego Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy, które skupia mieszkańców dzielnic, o dość dużych potrzebach, jeżeli chodzi o budowę dróg.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu