Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 29 listopad 2015

Ministerstwo Rozwoju będzie przekonywać Komisję Europejską do przedłużenia terminu rozliczenia dotacji z perspektywy 2007-2013 do połowy przyszłego roku. Byłaby to wielka szansa dla PESA Bydgoszcz, która nie wyrabia się z zamówieniami, które powinny być zrealizowane do końca bieżącego roku. Podobny postulat prezentuje rząd Rumunii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy będący radnym wojewódzkim, dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu, Eligiusz Patalas (PSL), posiada paranormalną umiejętność bilokacji? Zdaniem radnego powiatu inowrocławskiego Ireneusza Beśki (PSL) formalnie w dniu 7 września znajdował się zarówno na sesji Sejmiku w Toruniu oraz na wyjeździe służbowym w Krakowie, za co uzyskać mógł wynagrodzenie z tytułu delegacji.

Opublikowano w Inowrocław

W Kościele Katolickim rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Dla Polski będzie on szczególny, z powodu 1050 rocznicy przyjęcia przez Mieszka I chrztu, dzięki któremu nasz kraj znalazł się w rodzinie cywilizacji łacińskiej. Podczas tego roku liturgicznego w Krakowie odbędą się też Światowe Dni Młodzieży.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że rekomenduję jako nowego prezesa MZK, byłego swojego zastępce Łukasza Niedźwieckiego. Pracownicy domagają się powrotu poprzedniego prezesa Pawła Czyrnego i grożą, że autobusy i tramwaje zostaną w zajezdni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poniedziałek będzie ostatnim dniem, w którym będziemy mogli wypożyczyć Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Rowery zatem już za kilkadziesiąt godzin zjadą z ulic Bydgoszczy, gdzie czeka je gruntowny serwis. Przerwa zimowa potrwa do 1 marca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu