Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 25 listopad 2015

Do końca roku trzeba rozliczyć zakupiony przy wsparciu środków unijnych tabor pod groźbą utraty dotacji. PESA tabor musi dostarczyć dla PKP Intercity, Bydgoszczy, Torunia, Łodzi i Krakowa. Gdy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Krakowie widoczny jest już niepokój, że bydgoska firma nie zdąży, to nad Brdą panuje optymizm jeżeli chodzi o dostawę tramwajów Swing.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pojawienie się marszałka województwa na sesji Rady Miasta Bydgoszczy można uznać za duże wydarzenie, gdyż to z tego miasta w kierunku polityki Urzędu Marszałkowskiego kierowana jest główna krytyka. Część bydgoskich radnych postanowiła wykorzystać tę okazję do odegrania się prezydentowi Rafałowi Bruskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bardzo słaby mecz zagrali w Gdańsku siatkarze Łuczniczki po dobrym występie przeciwko Asseco Resovii Rzeszów. Lotos Trefl pokonał nasz zespół gładko i bez walki 3:0. 

 

Opublikowano w Sport

,,Ferenc Florian Csaki Węgierski wkład w rozwój Bydgoszczy” - to tytuł książki autorstwa Marka Pietrzaka, konsula honorowego Węgier w Bydgoszczy. Poświęcona jest ona nadwornemu kartografowi króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który jako pierwszy zaproponował koncepcję budowy Kanału Bydgoskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przyjęto taryfy opłat za wodę, ścieki, gospodarkę odpadami, podatek od nieruchomości oraz opłatę targową. Zobacz co zmieni się od nowego roku.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 25 listopad 2015 13:19

Inowrocławski PiS przejdzie do koalicji?

Od początku kadencji radni Prawa i Sprawiedliwości krytykują politykę prezydenta Ryszarda Brejzy. Równocześnie tworząca koalicję Zjednoczonej Prawicy Solidarna Polska, tworzy miejską koalicję, zaś zastępcą prezydenta Inowrocławia, jest przewodniczący kujawsko-pomorskich struktur partii Zbigniewa Ziobry. W powiecie krążą słuchy, że w lokalnym PiS-ie może dojść jednak do przewrotu.

Opublikowano w Inowrocław

Trening w formie uruchomienia syreny alarmowej zlokalizowanej na terenie jednostki wojskowej 1523 (przy ul. Dworcowej 56) odbędzie się w czwartek, 26 listopada 2015 roku, a na terenie jednostki wojskowej 1641 (przy ul. Jacewskiej 73) tego samego dnia w godzinach: 8.00-9.30.

Opublikowano w Inowrocław

Prokuratura postawiła zarzuty Ewie Ż., przewodniczącej samorządu studenckiego UTP, w związku z tragiczną w skutkach imprezą otrzęsinową. Podczas październikowej zabawy śmierć poniosły trzy osoby.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego modernizacja odcinka linii kolejowej nr 356 na odcinku Kcynia – Gołańcz (wielkopolskie) niesie zagrożenie, że ta gmina będzie ciążyć bardziej do Poznania, dlatego proponuje uruchomienie połączenia Bydgoszcz – Nakło – Kcynia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Radny Bogdan Dzakanowski na sesji Rady Miasta Bydgoszczy odniósł się do naszej dzisiejszej publikacji, o możliwości zwrotu przez Bydgoszcz Unii Europejskiej dotacji na Trasę Uniwersytecką. Gościem sesji jest marszałek Piotr Całbecki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu