Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 listopad 2015

Trzecie zwycięstwo z rzędu w I lidze odnieśli koszykarze Astorii. Bydgoszczanie pokonali na wyjeździe Biofarm Basket Poznań. 

 

Opublikowano w Sport

Świetne widowisko stworzyli siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz i Asseco Resovii Rzeszów. Lepsi po zaciętym meczu okazali się zawodnicy z Podkarpacia.

 

Opublikowano w Sport
sobota, 21 listopad 2015 16:33

Jaki jest wskaźnik bezrobocia na świecie?

Instytut Gallupa wyliczył, że faktyczne bezrobocie na świecie wynosi 32%. Te dane znacznie odbiegają od statystyk Międzynarodowej Organizacji Pracy, która szacuje światowy procent bezrobocia na poziomie 5,9%, czyli mniej niż średnia krajowa dla Polski i niewiele więcej od sytuacji na bydgoskim rynku pracy.

Opublikowano w Magazyn

Polityka województwa lubuskiego sprawiła, że w najbliższym czasie Arriva RP nie uruchomi połączenia Bydgoszczy z Berlinem przez Piłę, Krzyż i Gorzów Wielkopolski. Władze województwa lubuskiego zdecydowały się zlecić tę usługę Przewozom Regionalnym.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 21 listopad 2015 13:42

Zachęcali do inwestowania w Inowrocławiu

W środę Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Inowrocławia zorganizowało seminarium biznesowe - ,,Inowrocław – Miejsce Twojego Biznesu”. Adresowane było ono głównie do lokalnych przedsiębiorców.

Opublikowano w Inowrocław

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza wystosowała list do nowego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela. Poruszany przez nich problem jednak nie jest niczym nowym, gdyż od czasu trudnych stosunków Polski z Rosją, sytuacja na rynku wieprzowym jest dość trudna. Na produkcji tego rodzaju mięsa opiera się natomiast rolnictwo w naszym województwie.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Sierpień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu