Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 18 listopad 2015

W środowym expose premier Beata Szydło zapowiedziała podniesienie w ciągu 100 dni kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł. Będzie to realizacja obietnic wyborczych oraz wykonanie oczekiwań Trybunału Konstytucyjnego. Szybkie podniesienie kwoty wolnej zaskoczyć może jednak samorządowców, którzy nie są przygotowani do szybkim zmian w prawie.

Opublikowano w Regionalne

Na sesji Rady Miasta w dniu 28 października wiceprzewodniczący Jan Szopiński wnioskował o przedłużenie konsultacji społecznych nad nową siatką połączeń autobusowych do dnia 10 listopada. Odpowiedź na ten wniosek otrzymał dopiero wczoraj (18 listopada), ponad tydzień od wnioskowanego przez niego terminu przedłużenia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec zakończonej kadencji Sejmu przyjęto ustawę o związkach metropolitarnych, która pozwala obszarom liczącym przynajmniej 500 tys. mieszkańców utworzyć metropolie. Wymogi te spełnia Bydgoszcz wraz ze swoim obszarem funkcjonalnym. W debacie nad expose nowego rządu pytanie w tej sprawie zadał bydgoski poseł Paweł Skutecki.

Opublikowano w Regionalne

W środę premier Beata Szydło wygłosiła expose nowego rządu, w którym nawiązała do odbywającego się procesu likwidacji posterunków policji, urzędów pocztowych i połączeń komunikacyjnych, w tym kolejowych.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 18 listopad 2015 18:22

Nieudany weekend bydgoskich hokeistów

W miniony weekend zawodnicy Budowlanego Klubu Sportowego rozegrali dwa wyjazdowe spotkania w grupie północnej II ligi hokeja na lodzie. Konfrontacji z Łódzkim Klubem Hokejowym oraz zespołem Warszawa Capitals nie będą jednak dobrze wspominali.

Opublikowano w Sport

Nikt radnemu województwa Markowi Witkowskiemu z Więcborka stanowiska wojewody nie proponował. Nazwisko to pojawia się w kolejnych publikacjach medialnych, sam zainteresowany nie myślał jednak do tej pory objęciu funkcji. Zdaniem Witkowskiego o wszystkim zadecydują posłowie Tomasz Latos i Krzysztof Ardanowski.

Opublikowano w Regionalne

Wracamy do uchwał Sejmiku o ochronie krajobrazu, które zdaniem prezydenta Bydgoszczy uderzają w interes prawny Bydgoszczy. Ratusz uchwały te tuż po podjęciu zaskarżył do wojewody, oczekując ich unieważnienia. Wojewoda z uwagi na dużą złożoność sprawy, nie mogła podjąć czynności nadzorczych w ustawowym 30-dniowym terminie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Popularności posłowi Krzysztofowi Brejzie przyniosło poniedziałkowe wystąpienie w Sejmie, gdzie właściwie cytując opracowanie posłanki PiS prof. Krystyny Pawłowicz, wypomniał partii rządzącej dążenie do wszechwładzy w Polsce, poprzez zdominowanie komisji mającej kontrolować służby specjalne. Młody parlamentarzysta PiS Łukasz Schreiber wskazuje z kolei Inowrocław, jako miasto z funkcjonującą od dłuższego czasu wszechwładzą.

Opublikowano w Inowrocław

Od 8 listopada w sklepie IKEA prowadzona jest akcja ,,Pluszaki dla Edukacji”. Kupując pluszaka, kupujemy podstawowy zestaw edukacyjny dla dziecka w jednym z najbiedniejszych krajów świata.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłym roku prezydent Rafał Bruski chce wydać na wykonanie dokumentacji technicznej oraz projektu rozbudowy Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki 550 tys. zł. Łącznie przez najbliższe lata w ten obiekt planuje się zainwestować ok. 3,5 mln zł Ratusz liczy na pozyskanie środków zewnętrznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
  • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

    Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

  • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

    Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu