Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczMinisterstwo Jacka Sasina pozytywnie ocenia decyzję Enea co do Samociążka

Ministerstwo Jacka Sasina pozytywnie ocenia decyzję Enea co do Samociążka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo środa, 07 czerwiec 2023 00:12

Sprzedaż plaży w Samociążku, z która była publicznie wykorzystywana przez mieszkańców, przez firmę Enea prywatnemu podmiotowi spotkała się z niezadowoleniem wielu mieszkańców Koronowa, z tej plaży korzystają też bydgoszczanie, dlatego wiele osób liczyło, że Ministerstwo Aktywów Państwowych zablokuję ostateczną transakcję. Na to jednak się nie zanosi.

 

Z odpowiedzi na zapytanie poselskie posła Jana Szopińskiego, z upoważnienia wicepremiera Jacka Sasina przedstawiono odpowiedź, z której wynika, że resort pozytywnie ocenia działania koncernu Enea.

 

Nieruchomość generowała wyłącznie koszty związane z jej utrzymaniem, nie przynosząc Spółce przychodów. W swojej działalności Spółka kieruje się rachunkiem ekonomicznym, a jej celem jest wypracowywanie zysku i przeznaczenie go zgodnie z decyzją

akcjonariuszy na zadania określone w Statucie ENEA. W związku z faktem, że przedmiotowa nieruchomość nie była związana z podstawową działalnością gospodarczą ENEA i stanowiła źródło kosztów Spółki, została zakwalifikowana jako zbędny składnik majątku w Grupie ENEA i zdecydowano o jej zbyciu – informuje wiceminister Karol Rabenda - Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty stanowiła cena. Zbycie nieruchomości nastąpiło za najwyższą uzyskaną cenę, która przewyższyła zarówno cenę oznaczoną w operacie szacunkowym, jak i cenę wywoławczą określoną na kwotę 1,5 mln zł. Zbywając nieruchomość w Samociążku Spółka uzyskała cenę w kwocie 2,81 mln zł. Spółka podkreśliła, że zakończony proces zbycia nieruchomości został przeprowadzony w sposób transparentny i wyczerpujący wszystkie wymogi prawne.

 

Ministerstwo w swojej ocenie opiera się jak widać wyłącznie na rachunku ekonomicznym spółki Skarbu Państwa, pomijając aspekt społeczny tej sprawy.

 

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

    Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

  • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

    Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

    Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu