Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczWładze Koronowa przyszły na spotkanie z wicepremierem, czy odmieni to los plaży w Samociążku?

Władze Koronowa przyszły na spotkanie z wicepremierem, czy odmieni to los plaży w Samociążku?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 04 maj 2023 08:29

W piątek 28 kwietnia Enea zakończyła akcję i dokonała wyboru podmiotu, który zakupi teren plaży w Samociążku. Do tej pory teren plaży był ogólnodostępny, stąd też mieszkańcy przeciwko zamiarowi sprzedaży nieruchomości podmiotowi prywatnemu protestowali, jak tłumaczyli Enea to własność Skarbu Państwa, czyli wszystkich Polaków. Teoretycznie Enea może jeszcze tę aukcję unieważnić, na co liczy lokalna społeczność.

Do tej aukcji ostatecznie nie przystąpiła gmina Koronowo, bowiem radni nie zgodzili się na zaciągnięcie kredytu na ten cel. Również w piątek w Bydgoszczy odbył się wiec polityczny Prawa i Sprawiedliwości z udziałem wicepremiera, a zarazem ministra aktywów państwowych, któremu podlega Enea, Jacka Sasina. Na to spotkanie udał się burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski oraz grupa mieszkańców Samociążka, która po oficjalnym spotkaniu odbyła rozmowę z wicepremierem Sasinem. Zaapelowali oni do wicepremiera o zainterweniowanie w tej sprawie.

 

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

    Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

    Etykiety: Szlachetna Paczka
  • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

    Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

    Etykiety: smog

Wiadomości z regionu