Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczRadni Koronowa chcą zakupić plażę w Samociążku, ale gorzej z finansowaniem

Radni Koronowa chcą zakupić plażę w Samociążku, ale gorzej z finansowaniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 20 kwiecień 2023 10:21

Licząca powierzchnie 13,5 tys. metrów kwadratowych plaża w Samociążku budzi w ostatnim czasie spore emocje wśród mieszkańców. Właścicielem tego terenu jest państwowa spółka energetyczna Enea, która postanowiła ją sprzedać, co budzi obawy części mieszkańców gminy, że nowy właściciel inaczej zagospodaruje ten teren. Temu zagadnieniu była poświęcona też środowa nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Cena wywoławcza to 1,5 mln zł. Obywatelski komitet oczekuje, że plażę odkupi od Enea gmina Koronowo, co zapewnić miałoby dalej publiczny dostęp do tej plaży dla mieszkańców. W środę obradowano o tym na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, na której pojawił się projekt pozwalający burmistrzowi zaciągnąć dodatkowe do 3 mln zł kredytu, na zakup tej plaży. Radni w stosunku 9 za i 12 przeciw nie zgodzili się na zaciąganie kredytu, przez co formalnie burmistrz nie dysponuje środkami na zakup plaży.

 

Co prawda później radni w stosunku 17 za, przy tylko dwóch głosach przeciwko, podjęli uchwałę, w której zezwalają burmistrzowi na zakup tej działki, to problemem jest brak zabezpieczenia środków finansowych. Pozwala to co prawda teoretycznie burmistrzowi prowadzić negocjacje, przy czym, aby brać udział w licytacji trzeba do 25 kwietnia wpłacić 150 tys. zł wadium. Na to burmistrzowi nie pozwalają jednak zapisy budżetu.

 

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

    Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

  • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

    Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu