Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczCzterej oferenci chcą opracować studium dla budowy linii do Koronowa i Więcborka

Czterej oferenci chcą opracować studium dla budowy linii do Koronowa i Więcborka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 08 lipiec 2021 11:46

Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert na opracowanie studium planistyczno-prognostycznego dla inicjatywy budowy linii kolejowej Bydgoszcz – Koronowo – Sośno – Więcbork wraz z modernizacją linii nr 281 od Więcborka do Sępólna Krajeńskiego i Chojnic. Studium jest niezbędne, aby ta inicjatywa znalazła się na liście rankingowej programu Kolej Plus, stąd powinno powstać do jesieni.

Najtańszą ofertę złożyło Biuro Projektów Metroprojekt z Warszawy na blisko 800 tys. zł, najdroższą poznańskie Biuro Projektów Komunikacyjnych na przeszło 2,3 mln zł. Przetarg ogłosiła gmina Koronowo jako lider porozumienia samorządów z powiatu bydgoskiego i sępoleńskiego. Koronowo zamierza na to studium przeznaczyć 20 tys. zł.

 

O tym czy zostanie wybrany oferent w dużej mierze zadecyduje to, czy uda się pozyskać kwotę wystarczającą na zrealizowanie zamówienia, od innych jednostek samorządowych. Zważając jednak na wysokość najtańszej oferty, bez wsparcia finansowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego może być z tym ciężko.

 

W ramach programu Kolej Plus strona rządowa przekazuje 85% wartości prac związanych z budową i remontem linii kolejowych. Koszty studium nie są jednak wliczane w tę pulę, zatem samorządy najpierw muszą wyłożyć, nie mając pewności czy zadanie zostanie zakwalifikowane do etapu realizacyjnego.

 

Samorządy współpracujące z Koronowem do tej pory jako jedyne ogłosiły w województwie kujawsko-pomorskim taki przetarg. Wśród projektów zgłoszonych wstępnie do Kolej Plus są też m.in. dwa projekty żnińskie: Bydgoszcz - Szubin - Znin oraz Żnin - Barcin - Inowrocław. Póki co nie ogłoszono jeszcze przetargu, a czasu do jesieni coraz mniej.

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • To już ponad 170 dni wojny

    Pod koniec lutego wszystkich nas zaskoczyła rosyjska agresja na Ukrainę, było zszokowanie, być może też niedowierzanie, po kilku dniach okazało się, że Ukraińcy swoją walecznością, także za ogromną cenę, podjęli skuteczną obronę swojej suwerenności. Plan Rosjan zajęcia Kijowa w ciągu tygodnia się nie powiódł, ale wojna trwa dalej – nie budzi już takiego zainteresowania jak na początku, po prostu nam spowszedniała.

  • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

    W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu