Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczCzterej oferenci chcą opracować studium dla budowy linii do Koronowa i Więcborka

Czterej oferenci chcą opracować studium dla budowy linii do Koronowa i Więcborka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo czwartek, 08 lipiec 2021 11:46

Dzisiaj nastąpiło otwarcie ofert na opracowanie studium planistyczno-prognostycznego dla inicjatywy budowy linii kolejowej Bydgoszcz – Koronowo – Sośno – Więcbork wraz z modernizacją linii nr 281 od Więcborka do Sępólna Krajeńskiego i Chojnic. Studium jest niezbędne, aby ta inicjatywa znalazła się na liście rankingowej programu Kolej Plus, stąd powinno powstać do jesieni.

Najtańszą ofertę złożyło Biuro Projektów Metroprojekt z Warszawy na blisko 800 tys. zł, najdroższą poznańskie Biuro Projektów Komunikacyjnych na przeszło 2,3 mln zł. Przetarg ogłosiła gmina Koronowo jako lider porozumienia samorządów z powiatu bydgoskiego i sępoleńskiego. Koronowo zamierza na to studium przeznaczyć 20 tys. zł.

 

O tym czy zostanie wybrany oferent w dużej mierze zadecyduje to, czy uda się pozyskać kwotę wystarczającą na zrealizowanie zamówienia, od innych jednostek samorządowych. Zważając jednak na wysokość najtańszej oferty, bez wsparcia finansowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego może być z tym ciężko.

 

W ramach programu Kolej Plus strona rządowa przekazuje 85% wartości prac związanych z budową i remontem linii kolejowych. Koszty studium nie są jednak wliczane w tę pulę, zatem samorządy najpierw muszą wyłożyć, nie mając pewności czy zadanie zostanie zakwalifikowane do etapu realizacyjnego.

 

Samorządy współpracujące z Koronowem do tej pory jako jedyne ogłosiły w województwie kujawsko-pomorskim taki przetarg. Wśród projektów zgłoszonych wstępnie do Kolej Plus są też m.in. dwa projekty żnińskie: Bydgoszcz - Szubin - Znin oraz Żnin - Barcin - Inowrocław. Póki co nie ogłoszono jeszcze przetargu, a czasu do jesieni coraz mniej.

Warte obejrzenia

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

  • Blisko rok po rosyjskiej inwazji europejczycy nadal solidarni z Ukrainą

    Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

  • Portal chwilowo zawieszony

    1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Wiadomości z regionu