Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPlaża w Pieczyskach wita w nowej odsłonie

Plaża w Pieczyskach wita w nowej odsłonie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo wtorek, 06 lipiec 2021 11:03

W poniedziałek pracownicy Urzędu Gminy Koronowo dokonali od wykonawcy odbioru prac polegających na nowym zagospodarowaniu przestrzeni plaży w Pieczyskach. Zakończone prace poprawiły wyraźnie estetykę tego popularnego wśród koronowian i bydgoszczan miejsca wypoczynkowego.

W ramach zrealizowanej inwestycji powstały promenady z desek kompozytowych, wykonano nową nawierzchnie z kostki granitowej, powstały także wielofunkcyjne boiska, które będą służyć rekreacji. Dla lepszego wrażenie estetycznego powstały także elementy małej infrastruktury. Docelowo powstanie też nowa promenada – teraz jej budowa była niemożliwa z powodu nieuregulowanej kwestii prawnej kto jest właścicielem Zalewu Koronowskiego, a zatem kto powinien udzielić ewentualnej zgody na powstanie promenady. Do tej poru udało się potwierdzić, że Zalew należy do Skarbu Państwa, trwa teraz ustalanie kto w imieniu Skarbu Państwa jest zarządcą, czy wojewoda czy starosta.

 

 

 

 

Inwestycja kosztowała 1,3 mln zł.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

    Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

  • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

    Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu