Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczBurmistrz Koronowa cytując Tolkiena chce każdego roku realizować spektakularną inwestycję

Burmistrz Koronowa cytując Tolkiena chce każdego roku realizować spektakularną inwestycję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 28 maj 2021 07:42

W środę Rada Miejska w Koronowie debatowała nad stanem gminy oraz analizowała wykonanie budżetu za 2020 rok. Burmistrz Patryk Mikołajewski przekonał prawie wszystkich radnych do udzielenia mu wotum zaufania i absolutorium, jedynie były burmistrz Stanisław Gliszczyński wyraził aluzje, że kompetencje obecnego włodarza i jego współpracowników są tak samo zerowe jak stopy procentowe w Polsce.

 

Na środowej sesji było wiele poetyckich sformułowań - W zeszłym roku mówiłem, że nasza gmina jest piękną książką w zielonej okładce, w której brakuje kilku stron. Otwieramy ją ponownie po roku, nadal jest zielona okładka. Chciałbym pokazać jak przez ten rok zapisaliśmy kolejne strony – zaczął swoje wystąpienie burmistrz Patryk Mikołajewski. Dalej wymieniając szereg inwestycji z ostatniego roku, a także chwaląc się wzrostem dofinansować zewnętrznych na inwestycje w gminie Koronowo - W roku 2019 cieszyliśmy się z 5 mln zł, w roku 2020 mieliśmy dwukrotną kwotę, w tym roku będzie to przeszło 13 mln, więc progres jest wyraźny.


Były to mniejsze inwestycje, od tego roku mają się pojawiać już bardziej spektakularne. Burmistrz zacytował dzieło J.R.R Tolkiena z ,,Władcy Pierścieni” - Nie do nas należy decydować o czasie... jedyne co możemy, to decydować o tym, co zrobić, w czasie który został nam dany – aby dalej dodać od siebie - Nam dane jest jeszcze 2,5 roku. Marzy mi się, abyśmy robili coś spektakularnego po roku.

 

W tym roku budżetowym (2021) ma być to realizowana właśnie rewitalizacja plaży w Pieczyskach. Przy tej okazji Mikołajewski poinformował, że udało się do przodu pójść w ustalaniu właściciela Zalewu Koronowskiego, którym jest Skarb Państwa. Trzeba jeszcze ustalić czy odpowiedzialny za działania będzie tutaj wojewody czy inna instytucja.


Na przyszły rok burmistrz Mikołajewski zapowiedział kompleksowa rewitalizację Starego Rynku, na którym pojawić ma się fontanna z muzyką oraz strefa kultury.

 

- Zero kompetencji można porównać z zerowymi stopami jakie obowiązują w Polsce – tak politykę burmistrza ocenił radny Stanisław Gliszczyński, który przegrał w 2018 roku z Mikołajewskim wybory - W Koronowie brakuje efektywności, mam nadzieje, ze następny rok będzie obfitował w realizację bogatych planów inwestycyjnych


W głosowaniu nad udzieleniem absolutorium burmistrza Patryka Mikołajewskiego poparło 17 radnych, jeden głos przeciwny należał do Gliszczyńskiego. Był też jeden głos wstrzymujący.

 

Rok 2020 gmina Koronowo zakończyła z nadwyżką w kwocie ponad 12,6 mln zł, choć pierwotnie plany zakładały blisko 10 mln zł deficytu. Ma to związek z większymi wpływami do budżetu niż planowano oraz mniejszymi wydatkami.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Unia Europejska chce ograniczyć cenzurę portali społecznościowych

    Prywatna cenzura w wykonaniu portali społecznościowych, czyli m.in. usuwanie profili przez Facebooka, może utrudniać działalność organizacjom społecznym, artystom, politykom czy dziennikarzom. Procesy sądowe zapowiada były prezydent USA Donald Trump, ale nie on jedyny chce walczyć z prywatną cenzurą. Unia Europejska pracuje nad nowym prawem, które ma zapewnić większą przejrzystość decyzji moderacyjnych oraz możliwość ich kwestionowania, także przed sądem.

  • W lipcu 20 razy mniej zgonów niż w maju (podsumowanie lipca)

    Przez okres lipca w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 129 zakażeń klinicznych COVID-19, co stanowi 0,2 dziennie na 100 tys. mieszkańców. Co najbardziej jednak powinno cieszyć to znaczny spadek liczby zgonów, których przez te 31 dni odnotowano 15 – to najlepsze dane od czerwca i lipca 2020 roku.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu