Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczRadni ukarali wójta obniżając mu pensje

Radni ukarali wójta obniżając mu pensje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo sobota, 10 kwiecień 2021 07:58

Samorząd Dobrcza należy do tych najbardziej problemów w powiecie bydgoskim – do marca trwało w tej gminie , z powodu sporów radnych z wójtem uchwalanie budżetu na 2021 rok, również w roku poprzednim były problemy z dokumentami finansowymi. Na posiedzeniu w dniu 23 marca radni postawili ukarać wójta obniżeniem wynagrodzenia.

 

Wójt Andrzej Berdych do tej pory zarabiał ponad 9 tys. zł miesięcznie, od kilku dni zarabia już niecałe 7 tys. zł. Ustalanie wysokości wynagrodzenia wójta to kompetencja Rady Gminy, a skonfliktowani z nim radni uznali, że zarabiał do tej pory za dużo.

 

Ustalaniem wynagrodzenia wójta Rada Gminy 23 marca zajmowała się około dwóch godzin. Na początku radna Małgorzata Wesołowska w imieniu klubów – Sołtysów i Niezależnych, nie szczędziła włodarzowi Dobrcza krytyki - Powodem obniżenia wynagrodzenia wójta jest brak współpracy z przewodniczącą Rady Gminy – mówiła Wesołowska - Wójt nie bierze udziału w dyskusji, nie odpowiada na pytania i nie udziela żadnych informacji.

 

Zdaniem radnej Wesołowskiej prowadzi to do destabilizowania pracy Rady Gminy. Ponadto Wesołowska zarzuciła - Zarówno z raportu o stanie gminy oraz z informacji Rady Gminy wynika, że wójt nie wykonuje należycie swoich obowiązków.

 

,,Próba zdyskredytowania wójta”

Wójt Andrzej Berdych nie kwestionował uprawnień radnych do obniżenia mu pensji - Nie kwestionuje uprawnień Rady Gminy w zakresie ustanawiania wynagrodzenia wójta i jego obniżania, ale trudno mi zaakceptować dowolność państwa postępowania, a jednocześnie zabierania w uzasadnienia nieprawdziwych, ostrych słów, które mają na celu zdyskredytowanie wójta w oczach mieszkańców.

 

Wójt poinformował, że od początku kadencji opuścił jedynie jedno posiedzenie - Nieuczciwe są stwierdzenia, że wójt unika – nie uczestniczyłem tylko i wyłącznie na sesji w luty, bowiem zgodzie z decyzją sanepidu byłem na kwarantannie.

 

Za obniżeniem pensji wójta zagłosowało 8 radnych, przeciwko było 2.

 

Warte obejrzenia

Szczepienia-papież

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

    Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

    Etykiety: covid19
  • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

    "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu