Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 29 luty 2024

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Jan Gessek w tym tygodniu podał się do dymisji. Gessek dyrektorem był od kwietnia 2021 roku. Czy ta dymisja może mieć związek ze śledztwem wokół słynnych respiratorów od handlarza bronią, który dostarczył jedynie niewielką część zamówienia, a państwo polskie zostało oszukane na 40 mln zł?

Opublikowano w Bydgoszcz

Na dniach powinna powrócić przejezdność i parkingi przy ulicach Stawowej, Mickiewicza, Gołębiej, Ugory i Skorupki. W tym tygodniu zakończy się naprawa nasypu przy Moście Pomorskim. Nieco dłużej problemy pozostaną przy ulicy Kościuszki. W środę na sesji Rady Miasta Bydgoszczy prezes miejskich wodociągów Stanisław Drzewiecki podsumował inwestycję związaną z budową kanalizacji deszczowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek 27 lutego na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego odbyła się debata o stosowaniu oprogramowanie szpiegowskiego Pegasus. Nie cieszyła się ona jednak zbyt dużym zainteresowaniem europosłów, ale z drugiej strony w ostatnim czasie nie był w Europie głośniejszych przypadków nadużywania oprogramowania szpiegowskiego. Celem debaty można powiedzieć była prewencja.

Opublikowano w Inowrocław

Trwająca już kampania wyborcza przedstawiana jest jako starcie Rafała Bruskiego z Łukaszem Schreiberem. Wzrasta jednak prawdopodobieństwo, że w grze pojawi się jeszcze ktoś trzeci.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę Urząd Marszałkowski rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych pociągów dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy, że pociąg typu ELF będzie kosztował prawie 47 mln zł. Nie wiemy natomiast ile dokładnie uda się kupić w najbliższych latach nowych pociągów.

Opublikowano w Regionalne

Rządzący przez około 7 lat Bydgoszczą prezydent Leon Barciszewski został zapamiętany głównie jako ten, którego urzędowanie zakończyło się tragicznie. Do dzisiaj nie wiemy jak dokładnie zginął i co się stało z jego ciałem – przyjmuje się, że zginął 11 listopada. Przy ulicy Długiej stanęła tablica upamiętniająca Leona i Janusza Barciszewskich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31