Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 19 luty 2024

Dzisiaj musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami w całej Polsce – na dzisiaj rolnicy zapowiedzieli strajk generalny, jak spojrzymy na zarejestrowane zgromadzenia, to musimy mieć na uwadze, że możemy się spodziewać wydłużenia go o kolejne dni. Być może będą powstawać miasteczka namiotowe – sytuacja jest dynamiczna. O co chodzi jednak rolnikom w całej Unii Europejskiej?

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 19 luty 2024 15:14

W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

Opublikowano w Sport
poniedziałek, 19 luty 2024 13:51

Nowa fura radnego Zdzicha

Wjazd na parking Park&Ride kosztuje każdego 6 zł za przekroczenie szlabanu – na tych parkingach nie brakuje miejsc wyznaczonych dla inwalidów, tylko w praktyce bycie inwalidą w tym wypadku nie zwalnia z opłaty (w przeciwieństwie do strefy płatnego parkowania). Za takimi zasadami głosowała większość radnych – w tym radny Zdzisław Tylicki z Nowej Lewicy, który jest szefem związku emerytów, rencistów i inwalidów w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 19 luty 2024 13:17

W nocy zdemolował inowrocławską trybunę

Trybuny  zazwyczaj cierpią po burdach między kibicami, choć w ostatnich latach jest to w Polsce zjawisko raczej marginalne. Trybuny na inowrocławskim Rynku w nocy z soboty na niedzielę odwiedził krewki 18-latek. Owocem jego wizyty są straty.

Opublikowano w Inowrocław

Jesteśmy po kolejnym tygodniu kampanii wyborczej który był głównie okresem aktywności kandydata na prezydenta Łukasza Schreibera oraz jego komitetu Bydgoskiej Prawicy, gdyż urzędujący prezydent Rafał Bruski kampanię rozpoczął dopiero w niedzielę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Najbardziej bezpiecznie czują się rodziny wielodzietne – poinformowali na poniedziałkowej konferencji prasowej naukowcy z Uniwersytetu Kaliskiego, którzy opracowali nowy wskaźnik ekonomiczny dotyczący poczucia bezpieczeństwa Polaków.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłą środę Komisja TRAN Parlamentu Europejskiego przyjęła treść rozporządzenia o rewizji sieci TEN-T po trillogu. W kwietniu w tej sprawie odbędzie się ostateczne głosowanie Parlamentu Europejskiego, z uwagi jednak na kończącą się kadencję i sprawy proceduralne, nie należy się spodziewać zmian. Bydgoszcz utrzyma status węzła sieci kompleksowej TEN-T, który został jej nadany w 2013 roku, dodatkowo w dokumentach unijnych znajdzie się zapis o drugim węźle Bydgoszcz Południe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30