Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 29 marzec 2023

Szacuje się, że z kasy Sądu Rejonowego w Bydgoszczy zniknęło około 320 tys. zł z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Prezes sądu o tej sprawie powiadomił prokuraturę. Podejrzana jest księgowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w Hotelu City odbyła się konferencja ,,Niezawodność i utrzymanie ruchu” zorganizowana przez Axon Media, która przyciągnęła ponad stu przedsiębiorców z całego kraju. W Bydgoszczy posłuchać mogli oni o nowoczesnych technologiach, zapoznać się z innowacyjnymi produktami wystawców oraz uczestniczyć w warsztatach. Wśród patronów medialnych wydarzenia był Portal Kujawski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyposażenie stylowego salonu fryzjerskiego jest kosztowne, więc pokusa, żeby oszczędzić na przykład na meblach, jest spora. Nie warto jednak jej ulegać. Jest kilka powodów, które przemawiają za tym, żeby zainwestować w nie nawet kilka razy więcej, niż kosztują podstawowe warianty. 

Opublikowano w Polecane

Samorządy wchodzące w skład Bydgoskiej Grupy Zakupowej wyłoniły w przetargu firmę PGNiG jako dostawcę gazu na potrzeby samorządowe, wówczas stawka wyniosła 756 zł za MWh, w połowie marca stawki na wolnym rynku sięgają około 353 zł MWh. Prawo o zamówieniach publicznych działa tutaj na niekorzyść samorządów, w połowie marca prezydent Rafał Bruski zwrócił się do PGNiG o obniżkę stawek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdy w grudniu radni uchwalali budżet Inowrocławia na 2023 roku kwotę deficytu bieżącego, czyli nazwać możemy to dziury finansowej bez wliczania wydatków inwestycyjnych, szacowano na 1 mln zł. Oznaczało to, że wydatki bieżące się nie bilansują. Przez kolejne miesiące kwota planowanego deficytu rosła.

Opublikowano w Inowrocław

Środków finansowych z nowej perspektywy praktycznie jeszcze nie otrzymaliśmy, w połowie marca Zarząd Województwa opublikował wybór projektów bezkonkursowych, czyli zadań które z dużym prawdopodobieństwem będą niemal pewne uzyskania dofinansowania w następnych latach. Przyglądamy się projektom infrastrukturalnym.

Opublikowano w Regionalne

Kilkanaście lat temu po prawie 50 latach odtworzona została ulica Jatki, powstała ona podczas budowy budynków usługowych przez Adama Sowę, obecnie jest to urokliwy deptak z funkcjami gastronomicznymi. Sowa zwrócił się do władz miasta o wykup gruntów, na których znajduje się ulica.

Opublikowano w Bydgoszcz

W czwartek Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na przebudowę dojazdu do mostu nad Kanałem Bydgoskim, chodzi o dojazd do mostu od strony ulicy Bronikowskiego, ogłoszenie jest wymuszone występującymi niekorzystnymi zjawiskami geologicznymi. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 7 kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28            

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica