Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 marzec 2023

Przed dwoma tygodniami Parlament Europejski przyjął rozporządzenie, które stawia Unii Europejskiej zmniejszenie emisji CO2 do 2030 roku w stosunku do 2005 roku o 40%, cel dla Polski jest mniejszy 17,7%. Przyglądamy się bardziej szczegółowo temu co już w Bydgoszczy osiągnęliśmy w oparciu o przygotowaną przez Urząd Miasta inwentaryzacją gazów cieplarnianych za rok 2020.

Opublikowano w Bydgoszcz

W podsumowaniu najważniejszych wydarzeń zagranicznych skupimy się na trzech tematach: masowych protestach we Francji po podniesieniu wieku emerytalnego, nałożeniu sankcji przez Ukrainę na obywateli Syrii i Iranu, którzy wspierają rosyjską agresję ,w tym na syryjskiego dyktatora Baszara Al-Assada oraz na sytuacji geopolitycznej Serbii. Więcej w materiale.

Opublikowano w Magazyn

W ubiegłym tygodniu prokurator postawił Tomaszowi M., byłemu prezesowi bydgoskiego lotniska oraz dyrektorowi w Urzędzie Marszałkowskim, zarzuty związane z nieprawidłowościami w oświadczeniach majątkowych, grozi mu kara nawet 8 lat więzienia. Od pewnego czasu krążyły informację, że po odwołaniu z funkcji prezesa lotniska M. znalazł zatrudnienie w innej instytucji podległej marszałkowi. Te informacje potwierdził na poniedziałkowej sesji marszałek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dziś upominając się o poszanowanie dobrego imienia Patrona naszego województwa, bronimy prawa każdego człowieka do poszanowania jego godności – napisał Sejmik Województwa w uchwale podjętej w poniedziałek 27 marca. Wcześniej z listem otwartym w tej sprawie zwróciła się do samorządowców Solidarność. Podjęcie tego stanowiska nie było jednak tak oczywiste jak mogło się wydawać, sporo niejasności mogła budzić kuchnia polityczna.

Opublikowano w Regionalne

Rok 2023 może okazać się kluczowy dla wdrażania technologii wodorowych w Unii Europejskiej. Wspólnota przeznaczyła już 1 mld EUR środków pomocowych na rozwój tego sektora. Polska ma szansę być jednym z liderów wodorowej rewolucji, ponieważ wprowadzenie tej technologii na szeroką skalę ułatwi dekarbonizację przemysłu i modernizację ciepłownictwa. Warunkiem jest jednak przyspieszenie dotychczasowych prac - wynika z raportu EY oraz firmy Hynfra pt. „Zielony wodór – rewolucja czy przejściowa moda. Szanse i wyzwania dla polskiej gospodarki”.

Opublikowano w Magazyn

W środę w Hotelu City odbędzie się konferencja techniczna ,,Niezawodność i Utrzymanie Ruchu w zakładach produkcyjnych” dedykowana głównie profesjonalistom z branży, którzy chcą sięgać w swojej prace po innowacje. Dzień później, w tym samym miejscu odbędzie się druga konferencja dedykowana specjalistom z branży logistycznej „Rozwiązania intralogistyczne i magazynowe”. Organizatorem obu konferencji jest Axon Media. Patronat medialny nad wydarzeniami sprawuje Portal Kujawski.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Radlowie pod Inowrocławiem (gmina Pakość) do podpiwniczenia w stodole wpadł kilkuset kilogramowy byk. Zwierze wpadło na głębokość około 2 metrów. Gospodarze nie byli wstanie samodzielnie pomóc zwierzęciu, dlatego o pomoc poproszono służby weterynaryjne oraz strażaków z OSP w Pakości i Państwowej Straży Pożarnej.

Opublikowano w Inowrocław

O tym, że roślinność powinna być lepiej chroniona w Bydgoszczy mówi się od wielu lat – w 2019 roku o bezmyślnych działaniach inwestorów na Kapuściskach mówili na sesji Rady Miasta Bydgoszczy przedstawiciele Rady Osiedla Kapuściska. Tamta dyskusja rozpoczęła w Bydgoszczy debatę, aby wzorem Wrocławia wdrożyć katalog praktyk, do których respektowania byliby zobowiązani wykonawcy inwestycji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica