Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 25 marzec 2023

Historia bydgoskiej PESA trochę przypomina sinusoidę, a korzenie firmy sięgają czasów pruskich i połowy XIX wieku. Najnowsza historia to okres po 1989 roku, gdy przeprowadzona w kolejnych latach prywatyzacja była bliska doprowadzenia zakładów do bankructwa, nowi właściciele po kilku latach sprawili, że marka PESA (nazwa funkcjonująca od 2001) roku zaczęła się kojarzyć z sukcesem. Po kilkunastu latach znowu firma znalazła się na zakręcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aktywności atakujące Ukraińców towarzyszą nam właściwie od początku rosyjskiej agresji wobec Ukrainy, eksperci nie bez powodu wskazywali, że w ten sposób internet może być na celowniku rosyjskich służb, których interesie jest zniechęcanie społeczeństw państw zachodnich wobec pomocy dla Ukrainy, co w praktyce ułatwiłoby osiągnięcie przez rosyjskie wojska celów. Internetową aktywność antyukraińską bada Instytut Monitorowania Mediów (IMM) oraz Stowarzyszenie Demagog.

Opublikowano w Regionalne

Wzrost cen energii i rosnący nacisk na ograniczanie emisji powodują, że również kolej – która pod tym względem i tak jest już najbardziej ekologicznym środkiem transportu – musi myśleć o przechodzeniu na odnawialne źródła energii. Prąd z OZE ma być produkowany m.in. na farmach wiatrowych i fotowoltaicznych, powstających w pobliżu torów i innych obiektów kolejowych. Takie plany ma również SKM Warszawa, która chce zainwestować w fotowoltaikę i magazyny energii w swojej bazie na warszawskich Szczęśliwicach. – Zastanawiamy się też nad próbą miniinstalacji magazynowania energii w wodorze – mówi prezes spółki Alan Beroud.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 25 marzec 2023 06:56

Wraca temat ,,prywatyzacji” ulicy Jatki

Ulica Jatki w obecnym kształcie funkcjonuje od kilku lat, powstała ona po rozbiórce Kaskady, tworząc jeden z ciekawszych pasaży w Bydgoszczy z restauracjami. Właścicielem budynków ulokowanych przy ulicy Jatki jest Adam Sowa, który zainteresowany jest kupnem tej ulicy, wówczas straciła by ona status drogi publicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ksiądz profesor Dariusz Oko w 2020 roku wydał książkę ,,Lawendowa mafia” - Wstrząsająca, odważna książka, w której ks. Dariusz Oko, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, podejmuje próbę rzucenia światła na działająca w Kościele homoseksualną, lawendową mafię, która niczym ukryta choroba toczy Kościół – czytamy w opisie do tej książki. W książce pojawiają się nawiązania do spraw związanych z bp. Janem Tyrawą oraz jego związkami z nieżyjącym już kardynałem Gulbinowiczem. Były ordynariusz diecezji bydgoskiej pozwał ks. prof. Oko.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica