Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 marzec 2023

Kładka przy Wojska Polskiego na Wyżynach powstała w 1981 roku, pozwala ona przejście nad ulicą oraz zejście na perony tramwajowe. W tym roku kładka obchodzi swoje 40-lecie, niestety znajduje się w złym stanie technicznym, dlatego zapadła decyzja o jej rozbiórce i budowie naziemnego przejścia dla pieszych. Ta sprawa mocno dzieli miejskich aktywistów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sytuacja w policji zaczyna robić się bardzo ciężka – w skali kraju brakuje prawie 13 tys. funkcjonariuszy, również w kujawsko-pomorskim mówimy o sporych brakach. Od policjantów słyszymy, że od dłuższego czasu atmosfera w policji nie jest najlepsza, co wynika z nieatrakcyjnych płac oraz niewielkich perspektyw awansu zawodowego, te problemy podkreśliło przejście starszych funkcjonariuszy na emeryturę na początku 2023 roku.

Opublikowano w Regionalne

Usytuowany przy Starym Rynku w Bydgoszczy gmach bydgoskiej biblioteki to jeden z bardziej reprezentacyjnych elementów bydgoskiej starówki, gdy przypadają ważne daty związane z polską niepodległością, budynek ten dekorowany jest w barwach narodowych. W czwartek 23 marca Zarząd Województwa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora tej biblioteki.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę 18 marca odbyły się wybory do władz Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy Inowrocławskich Kopalnia Soli Solino. Na funkcję przewodniczącego ponownie został wybrany Jerzy Gawęda, który Solidarnością w Solino kieruje nieprzerwalnie od 1992 roku, czyli od okresu zanim IKS Solino zostało przejęte przez PKN Orlen.

Opublikowano w Inowrocław

W ciągu roku przeciętne temperatury są w Polsce o prawie 2 stopnie wyższe niż 70 lat temu - podała PAP klimatolog prof. Joanna Wibig. Jak wyjaśniła, ocieplenie spowodowało znaczące skrócenie zimy i wydłużenie lata, co doprowadziło do przedłużenia sezonu wegetacji roślin.

Opublikowano w Magazyn

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica