Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 marzec 2023

Prokuratura w Gdyni postawiła Tomaszowi M. zarzuty związane ze składaniem fałszywych oświadczeń majątkowych, do czego był zobowiązany jako prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz oraz także chwilowo jako dyrektor departamentu odpowiedzialnego za transport w Urzędzie Marszałkowskim. Grozi mu kara nawet 8 lat więzienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polski Alarm Smogowy odwiedził z mobilnymi płucami 60 lokalizacji w Polsce pozostawiając na dwa tygodnie instalacje sztucznych płuc. Pierwszego dnia materiał z których powstały był biały, ale wraz z biegiem kolejnych zaczynał się robić coraz ciemniejszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na toruńskim poligonie odbyły się wspólne szkolenia z udziałem 3 Batalionu Rangersów z Wielkiej Brytanii, żołnierzy 8. Kujawsko-Pomoskiej Brygady Wojsko Obrony Terytorialnej, a także funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ćwiczono przede wszystkim szturm na budynki.

Opublikowano w Regionalne

W grudniu Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uznała, że skoro sprawca szkody środowiskowej w Zachemie nie istnieje (w 2021 roku zakończyła się formalna procedura likwidacyjna Zachemu jako przedsiębiorstwa), to postępowanie szkodowe trzeba umorzyć. W styczniu pisaliśmy o wątpliwościach w tej sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich. GDOŚ odpowiadając RPO podtrzymuje jednak swoją retorykę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 1 kwietnia wejść ma zmiana regulaminu korzystania z parkingów Park&Ride, która zakłada wprowadzenie biletów okresowych. Wojewoda wszczął postępowanie dotyczące uznania za nieważne dwóch paragrafów. W środę radni otrzymali z ratusza propozycję nowelizacji uchwały, która ma być głosowana w przyszłą środę. Jeżeli radni je przegłosują oznacza to, że Rada sama wyeliminuje zapisy mogące budzić wątpliwości prawne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od lipca w Solcu Kujawskim cumuje nowiutka jednostka promowa, która przypłynęła wprost z Malborka, do tej pory jednak nie przewiozła żadnego pasażera, ani samochodu, bowiem poziom Wisły nie pozwalał na przeprowadzenie niezbędnych testów. Z uwagi na to, że okres wiosenny, w szczególności kwiecień powinny sprzyjać tym testom może się wydawać, że jeszcze kilka tygodni i wszystko ruszy, ale pojawia się nowy problem, o którym specjalnie do tej pory się nie mówiło.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica