Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 marzec 2023

Na początku marca radny Jarosław Wenderlich, jednocześnie wiceminister w Kancelarii Premiera, wystąpił do ratusza z zapytaniem o wykaz usług jakie świadczyły dla miejskiej spółki ProNatura podmioty zewnętrzne. Odpowiedzi z rejestrem umów nie uzyskał, podobne zapytanie skierował jednak wiceprezydent Michał Sztybel do Kancelarii Premiera, gdzie Wenderlich jest zatrudniony.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kruszwickie Misterium Męki Pańskiej jest stosunkowo młode, choć 10-ta edycja wskazuje, że o organizatorach mówimy mówić jako o doświadczonych w tym przedsięwzięciu. Po ostatnich dwóch latach, gdy Misterium przeżywać mogliśmy w formie filmu, z uwagi na pandemię, w tym roku wszyscy chcący razem przeżyć Niedzielę Palmową będą mogli zebrać się w kruszwickim amfiteatrze.

Opublikowano w Kruszwica

W listopadzie PESA przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych ELF2, które zostały użyczone spółce PolRegio na świadczenie przewozów na terenie województwa. Tamte pociągi sfinansowano głównie z Unii Europejskiej w ramach kończącej się perspektywy finansowej. W planach jest zakup jednak kolejnych pociągów, na które już rozpisano przetarg.

Opublikowano w Regionalne

Uchodźcy z Ukrainy, którzy do Polski przyjechali po 24 lutego 2022 roku mogą bezpłatnie z korzystać z porad dotyczących procedur administracyjnych w Polsce i legalizacji pobytu, prawa rodzinnego oraz spadkowego, prawa cywilnego oraz karnego, a także ze wsparcia w dziedzinie prawa pracy. Punkty zostały uruchomione przez Urząd Wojewódzki.

Opublikowano w Inowrocław

Utworzony na przełomie kwietnia i maja sklep społeczny dla uchodźców z Ukrainy, zlokalizowany na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kamiennej pomógł przez ten czas ponad 20 tys. osobom. Przebywające w Bydgoszczy rodziny ukraińskie przychodziły tutaj co tydzień, teraz jakby zostali bez pomocy, bowiem wolontariusze nie mają gdzie pomagać. Być może ktoś posiada obecnie nieużytkowany lokal i byłby wstanie pomóc. Wśród gości tego miejsca był mer Lwowa Andrij Sadowy, który osobiście podziękował wolontariuszom za pomoc.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z porozumieniem zawartym w 2009 roku o spalaniu śmieci z Bydgoszczy i Torunia w ProNaturze, miasto Toruń płaciło tylko 31,7% kosztów transportu śmieci z Torunia do Bydgoszczy, na pozostałą część zrzucali się mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego oraz w małej części powiatu toruńskiego. Z tego powodu, opierając się o opinie prawne prezydent Bydgoszczy poinformował, że z końcem 2022 roku tamte zasady przestały obowiązywać. Ostatnie trzy miesiące to negocjacje nowego porozumienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka miesięcy temu bydgoscy radni podjęli decyzję o kontynuacji rozpoczętego w 2019 roku programu refundacji metody in vitro w latach 2023-2026. W drodze przetargu wyłoniono, że przy miejskim finansowaniu świadczenia dla par będą świadczyć: Klinika Zdrówko z Niemcza oraz Klinika Gameta z ulicy Ogińskiego, te same dwa podmioty realizowały program w latach 2019-2022.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31