Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 wrzesień 2022

Utrzymanie oświaty to zadanie państwa, w praktyce to jednak samorządy są organami prowadzącymi większość szkół, natomiast budżet państwa rekompensuje im przede wszystkim pensje nauczycieli w ramach tzw. subwencji oświatowej. Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że prawie 1/3 kosztów utrzymania szkół pokrywają samorządy (dane uśrednione dla całego kraju), w praktyce jednak z roku na rok samorządy dokładają coraz więcej.

Opublikowano w Regionalne

Od kilku tygodni wydawany przez bydgoski ratusz biuletyn ,,Bydgoszcz Informuje” nie jest już typowym biuletynem, bowiem zarejestrowano go w sądzie jako tytuł prasowy. Trudno nazwać go jednak niezależną prasą z uwagi na fakt, że redagowany jest przez pracowników ratusza. O tym – dlaczego tego typu prasa samorządowa – jest zagrożeniem dla demokracji piszę w ostatnim wystąpieniu do premiera Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek, domagając się ograniczeń ustawowych. Poniżej przedstawiamy fragmenty tego wystąpienia wraz z dokumentacją.

Opublikowano w Bydgoszcz

Liczba zgłoszeń patentowych złożonych w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO) przez polskie przedsiębiorstwa, uczelnie wyższe i instytuty badawcze wzrosła w 2021 r. o 12,8 proc. (w sumie 539 zgłoszeń) - wynika z opublikowanego we wtorek Indeksu Patentowego 2021.

Opublikowano w Magazyn

1 вересня поляки відзначають 83-ту річницю нападу нацистської Німеччини на Польщу, з якої розпочалася Друга світова війна.

wtorek, 06 wrzesień 2022 12:14

MZK ma nowego prezesa

Rada Nadzorcza Miejskich Zakładów Komunikacyjnych na funkcję prezesa powołała Piotra Szałkowskiego, który zastąpi Andrzeja Wadyńskiego, który z kolei już w czerwcu podał się do dymisji, ale obowiązki pełnił do czasu wyłonienia nowego prezesa. Szałkowski obowiązki prezesa przejmie 1 października.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kilka tygodni temu biskup Krzysztof Włodarczyk musiał podjąć trudną decyzję o zamrożeniu bydgoskiego seminarium duchownego, z powodu zbyt małej liczby kandydatów na kapłanów. W czytanym w ostatnią niedzielę w parafiach liście pasterskim biskup wyjaśniał, że seminarium nie zostało zlikwidowane, ale jedynie przeniesione do Poznania. Biskup apeluje przy tym do wiernych o modlitwę o nowe powołania kapłańskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z powodu pandemii COVID-19 Rzecznik Praw Obywatelskich zawiesił przyjmowanie interesantów w biurach regionalnych, od pewnego czasu trwa konsekwentne przywracanie dyżurów, na których mieszkańcy mogą zgłaszać się ze swoimi problemami. Rok 2021 okazał się rekordowy jeżeli chodzi o liczbę spraw zgłaszanych do RPO.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: