Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 29 wrzesień 2022

W środę na sesji Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła apel do marszałka Senatu (a zarazem do senatorów) o szybkie zajęcie się ustawą o diagnostach laboratoryjnych, której zapisy mają też zakazać likwidowania szpitali uniwersyteckich bez zgody dwóch ministrów. To odpowiedź na plany rektora UMK wobec bydgoskich szpitali. Radni zaapelowali też o szybkie zajęcie się inicjatywą utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rosyjska agresja na Ukrainę wstrząsnęła światowymi łańcuchami dostaw, w szczególności na linii Europa – Chiny. Pojawiają się też symptomy wskazujące, że gospodarka chińska może zacząć hamować. Taka sytuacja sprawia, że pojawia się kluczowe pytanie – co dalej z Nowym Jedwabnym Szlakiem? Odpowiedzi na to pytanie próbowali przed tygodniem znaleźć eksperci podczas IX Forum Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk w Gdyni, które odbyło się w ramach 100-lecia Portu Morskiego w Gdyni.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął stanowisko, w którym wyraża zdanie, iż Ministerstwo Infrastruktury powinno nie tylko podnieść maksymalne stawki za egzaminy na prawo jazdy, ale też ustalić ramy, aby wzrastało ono automatycznie wraz ze wzrostem przeciętnego wynagrodzenia. Miałoby to poprawić kondycję Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, ale też poprawić komfort dla zdających.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek informowaliśmy, że testy promu, który ma połączyć Solec Kujawski z Czarnowem jeszcze się nie rozpoczęły, choć jednostka do Solca dotarła już pod koniec lipca, z uwagi na zbyt niski poziom wody. Pytanie o najniższy poziom Wisły potrzebny do eksploatacji promu, zadał na sesji sejmiku radny Michał Krzemkowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Otwarcie ofert w przetargu dla Inowrocławskiej Grupy Zakupowej, czyli wspólnych zakupów energii dla miasta Inowrocławia, gminy wiejskiej Inowrocław, Gniewkowa, Pakości, Dąbrowy Górniczej, Kruszwicy i Powiatu Inowrocławskiego miało miejsce pod koniec czerwca, przez co udało się samorządom z tego terenu uniknąć sytuacji jakie spotykają duże miasta, gdzie podwyżki sięgają niekiedy nawet ponad 500%.

Opublikowano w Inowrocław

Jak udało nam się ustalić w pierwszej kolejności parking w systemie Park&Ride ma zostać uruchomiony na Osiedlu Leśnym w Lesie Gdańskim przy Myślęcinku – plan jest taki, aby ten parking w systemie Park&Ride ruszył w połowie października. Kolejne parkingi będą uruchamiane systematycznie, ostatni ma wystartować przy ulicy Grudziądzkiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za oświetlenie ulic w tym roku Bydgoszcz zapłaci 14 mln zł, oferta złożona w przetargu przez Enea przewidywała wzrost tych wydatków w przyszłym roku do 58 mln zł, co jest wręcz astronomicznym wzrostem. Przetarg ten został co prawda unieważniony, ale niewyłonienie wykonawcy przed końcem roku może skutkować jeszcze wyższymi stawkami w ramach tzw. taryf rezerwowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 29 wrzesień 2022 06:57

PESA pokazuje wodorową lokomotywę w ruchu

SM42-6Dn to model lokomotywy wodorowej, którą przed rokiem w Gdańsku zaprezentowała bydgoska PESA na targach TRAKO, co było jednym z najważniejszych elementów gdańskich targów. Przed tygodniem w Berlinie na InnoTrans PESA wraz z Orlenem zaprezentowali pełne rozwiązanie techniczne: lokomotywę wodorową wraz ze stacjami do ładowania. Po berlińskich targach PESA planuje szereg testów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: