Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 27 wrzesień 2022

Jednym z głównych źródeł dochodów samorządów gminnych i powiatowych jest podatek dochodowy (PIT), w ostatnich latach wpływy z tytułu PIT dla Bydgoszczy jednak spadają, wszystko z powodu zmian wprowadzanych przez rząd. Prognozy na rok 2023 wskazują, że tendencja spadkowa się utrzyma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wysokie ceny gazu i energii oraz inflacja dotykają szereg branż, również na sytuację skarżą się rolnicy. W poniedziałek na sesji Sejmiku Województwa obecny był przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej, który wskazywał, że produkcja przestaje się opłacać, przez co wiele gospodarstw może paść.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 27 wrzesień 2022 18:31

MZK: Brakuje 42 kierowców

W środę po południu ZDMiKP opublikował nowe rozkłady jazdy, które będą obowiązywać od soboty. Najprościej mówiąc będą spore cięcia. Jedną z przyczyn cieć są braki kadrowe wśród kierowców MZK, głównego bydgoskiego przewoźnika – zarząd MZK informuje nas, że brakuje 42 etatów, które stanowią 10% załogi.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnim czasie w Polsce panuje tendencja, iż więcej zwierząt trafia do schronisk, często ich byłych właścicieli nie stać na utrzymanie zwierzęcia, Ministerstwo rolnictwa znowelizowało natomiast wymogi dla schronisk, przez co ich funkcjonowanie stanie się ogromnym wyzwaniem. Radny Dobromir Szymański, który dużo uwagi poświęca inowrocławskiemu schronisku proponuje otwarcie się na wolontariat.

Opublikowano w Inowrocław

Fitch Ratings poinformował dzisiaj o obniżce ratingów części polskich miast, ocena finansowa Bydgoszczy spadła z a- na bbb+. Zdaniem Fitch Rating główną przyczyną pogorszenia ocen polskich samorządów jest rządowa reforma finansowa, która obniża wpływy samorządów. Obniżenie ratingu to nie tylko informacja dla bydgoszczan, że samorząd jest w trudniejszej sytuacji finansowej, ale też sygnał dla instytucji finansowych, że Bydgoszcz jest klientem wyższego ryzyka, co przełożyć się może na wyższe koszty kredytowania.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem informowaliśmy, że ZDMiKP chce od 1 października ograniczyć liczbę kursów komunikacji miejskiej, z uwagi na niewywiązywanie się przez MZK z przewozów, co wynikać ma z kolei z braków kadrowych w MZK. ZDMiKP przedstawił teraz konkretne zamiary, czyli linie autobusowe, gdzie pasażerowie muszą się liczyć z cięciami oraz także zmiany na liniach tramwajowych. Coraz więcej przesłanek pokazuje, że prawdziwą przycyzną cięć jest szukanie oszczędności.

Opublikowano w Bydgoszcz

W październiku wystartować ma bydgoski system Park&Ride, który opierać ma się na filozofii, iż w cenie biletu za parkowanie będzie poruszanie się komunikacją miejską. Prognozy nie są jednak zbyt optymistyczne, w Polsce nie mamy za bardzo przykładów, aby taki system płatny się przyjął, po drugie trudno wyobrazić sobie, aby ktoś zostawiał samochód na obrzeżach i przesiadał się na autobus lub tramwaj, gdy podobną stawkę zapłaci za parkowanie w centrum. Park&Ride zlokalizowany przy pętli tramwajowej w Myślęcinku miałby potencjał, ale wymagałby sporo wysiłku od decydentów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: