Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 21 wrzesień 2022

We wtorek Główny Urząd Statystyczny przedstawił kolejne dane z ubiegłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego, prezentując dane dla gmin. Dane ze spisu są o tyle ważne, że są to dane najbardziej precyzyjne - z kolei dane corocznie publikowane przez GUS są jedynie danymi szacunkowym, stąd też NSP to swego rodzaju weryfikacja i urealnienie danych o populacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

27 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Brześciu Kujawskim doszło do sytuacji, której w Polsce sobie nie wyobrażano - uczeń tej szkoły Marek N. przyniósł do szkoły rewolwer czarnoprochowy, z którego zaczął strzelać do innych uczniów, raniąc dwie osoby. We wtorek Sąd Okręgowy we Włocławsku skazał go na 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Opublikowano w Regionalne

,, Szczęśliwy mąż, który ma dobrą żonę” - tych słów ze Starego Testamentu użył prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki, który przyjechał do Bydgoszczy na odsłonięcie tablicy przed bydgoską siedzibą IPN, poświęconej Wincentynie Teskowej. Na tablicy pojawia się też nawiązanie do ,,Dziennika Bydgoskiego”, polskiej gazety wydawanej pod zaborami, która była elementem walki kulturowej o zachowanie polskości Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niewiele placówek edukacyjnych w naszym regionie może się poszczycić tradycją sięgającą stu lat stąd też 100-ne urodziny to zawsze wielkie wydarzenie. W najbliższy weekend odbędzie się kulminacja obchodów 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, nazywanego popularnie też ,,Konopą” w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Właściwie od lipca otrzymywaliśmy sygnały, że nie wszystkie kursy realizowane przez MZK są wykonywane, nieoficjalnie dowiadywaliśmy się, że wynika to z braków kadrowych. Wczoraj ZDMiKP potwierdził, że jest problem i od kilku do kilkunastu dziennie kursów nie jest wykonywanych. Jednocześnie pojawiła się zapowiedź korekty rozkładów jazdy od października.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jakiś czas temu Rada Miasta postanowiła uczcić wybitnego bydgoskiego okulistę prof. Józefa Kałużnego nadaniem jego imieniem skweru pomiędzy ulicami Focha, Królowej Jadwigi i Grottgera, jest to największy teren zielony na tym obszarze, do tej pory jednak nie wyróżniał się niczym specjalnym wizualnie. Obecnie trwa jednak jego rewitalizacja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: