Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 wrzesień 2022
środa, 21 wrzesień 2022 00:05

RyanAir ogłasza nowy kierunek dla Bydgoszczy

Od 31 października irlandzkie linie lotnicze RyanAir chcą uruchomić nową trasę Bydgoszcz – Bristol. Bristol to 460 tys. miasto w południowo-zachodniej Anglii położone przy ujściu rzeki Avon. Dzisiaj to szóste największe miasto w Anglii, przed rewolucją przemysłową było to jednak drugie największe miasto. Wspieranie lotnictwa to ważna gałąź rozwoju gospodarki tego miasta, od października z tego miasta będzie można polecieć do Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

– W związku m.in. z wojną w Ukrainie i kryzysem energetycznym widzimy, że mieszkańcy mocno wstrzymują się z decyzjami o zainwestowaniu w wymianę ogrzewania – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska z Urzędu Miasta Wrocławia. Jak wskazuje, w miejskim programie dopłat do wymiany tzw. kopciuchów wpłynęło dotąd raptem ok. 600 wniosków. Rok temu na tym samym etapie było ich dwukrotnie więcej. Mieszkańców odstrasza też inflacja i rosnące ceny usług wymiany źródła ogrzewania, przez co koszt takiej inwestycji ciągle rośnie.

Opublikowano w Regionalne

Podobnie jak inne przedsiębiorstwa ogrodnicze, komercyjna produkcja pieczarek jest wysoce pracochłonna. Praca stanowi jedną trzecią całkowitych kosztów produkcji pieczarkarni. Hodowcy grzybów stoją przed ciągłym wyzwaniem, jakim jest rekrutacja i utrzymanie personelu do zbioru ich plonów. 

Opublikowano w Polecane

We wtorek w Berlinie rozpoczęły się pierwsze po pandemii targi kolejowe InnoTrans, dość silnym polskim akcentem na tym wydarzeniu była wspólna prezentacja PESA Bydgoszcz i PKN Orlen, na którą przybył do stolicy Niemiec polski minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 20 wrzesień 2022 12:07

WOŚP wyróżnia inowrocławian

Dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka to już 30 lat, nie mogło by ono jednak dojść do takiego poziomu bez zaangażowania Polaków. Na 30-lecie WOŚP wyróżnia najbardziej aktywne sztaby, wśród nic znalazł się sztab nr 5467 działający przy Inowrocławskim Centrum Kultury.

Opublikowano w Inowrocław

Blisko 5-6-krotnie więcej płacić musiałaby Bydgoszcz oraz gminy ościenne za energię elektryczną m.in. do oświetlenia ulic czy zasilania tramwajów. - wynikło z ofert złożonych przez Enea w przetargu na cały 2023 rok. Wzrost jest dla samorządowców zaskakujący, ostatecznie postanowiono ten przetarg unieważnić. Prezydent Rafał Bruski piszę do ministra aktywów Jacka Sasina z prośbą o nadzór na tego typu postępowaniami.

Opublikowano w Bydgoszcz

10 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się II edycja Bydgoskiego Forum Bursztynowego Szlaku organizowane przez Nowy Bursztynowy Szlak. Temat przewodni ,,Łącząc Bałtyk z Adriatykiem” ma na celu pokazać potencjał Bydgoskiego Węzła Logistycznego w korytarzu Bałtyk – Adriatyk, czyli jako logistycznego łącznika polskich portów morskich w Gdańsku, w Gdyni, w Świnoujściu, w Szczecinie oraz w Elblągu z adriatyckimi portami m.in. Koprem, Triestem, Wenecją i Rawenną.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30